назад

Як юристи системи БПД долучились до акції «16 днів проти насильства» в південних регіонах

Юристи Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги  взяли участь в заходах, спрямованих запобігати та протидіяти насильству. Активності відбулись протягом 25 листопада – 10 грудня, в межах акції «16 днів проти насильства».

Інформування через вуличні акції

Під час вуличних акцій юристи розповідали про проблему насильства та способи його запобігання.

Так, юристи Одеського відділу надання БПД взяли участь в інформуванні, що відбувся з нагоди старту акції «16 днів проти насильства» в Хаджибейському районі м. Одеса.

Подібна акція відбулась і в м. Рені, там юристи системи інформували містян спільно з працівниками поліції, пробації та соціальними службами міста.

А в селищі Велика Олександрівка, що на Херсонщині, юристи долучилися до акції «Синя стрічка», що проходила за участі учнів 8-9 класів місцевих шкіл. ЇЇ мета – запобігати проявам жорстокості та насилля серед учнівської молоді.

Правопросвітницькі заходи для мешканців громад

Проблема домашнього насильна може торкнутися кожного, незалежно від віку та статусу. Тож як його розпізнати, як діяти та куди можна звернутися по допомогу в такій ситуації має знати кожен. Відтак юристи організовували заходи для мешканців громад, під час яких зокрема розповідали яка відповідальність передбачена для кривдників, як їх притягнути до відповідальності, та як діяти свідкам домашнього насильства.

Так, юристка Ренійського бюро правничої допомоги Анастасія Паніогло провела захід для мешканців громади у КЗ «Публічна бібліотека» м. Рені.

А юристка Ізмаїльського бюро правничої допомоги Марина Ромалійська провела семінар «Протидія домашньому насильству» для жінок в  просторі «Вільна».

Заходи зі школярами та молоддю

Значну увагу приділили правопросвітницьким заходам з учнівською та студентською молоддю. Залежно від віку учасників заходи були різними за форматами. Юристи в доступній для дітей формі розповідали про те, що таке домашнє насильство та куди діти можуть звернутися по допомогу.

Так, начальниця Роздільнянського відділу надання БПД Тетяна Кулішова провела з учнями 6 класу НВК «Школа-гімназія №1» зустріч-обговорення щодо протидії булінгу та домашньому насильству. Зокрема, під час обговорення діти вказали те, що кривдник сам міг бути постраждалим від насильства вдома.

Юристи Ренійського бюро правничої допомоги провели навчальні заходи для школярів 8-9 класів Ренійського ліцею № 1 та Ренійської гімназії №2, а також для учнів 9 класів в комунальному закладі «Публічна бібліотека» м. Рені. 

Юристка Добровеличківського бюро правничої допомоги  Ірина Куреньова провела захід для учнів 5-6 класів в приміщенні центральної публічна бібліотека на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству». 

Юристи Ізмаїльського  бюро правничої допомоги провели низку семінарів для учнів 8-9 класів Ізмаїльського ліцею № 6, Ізмаїльської гімназії №3, 8, 9, а також для учнів 10 класу КНЗО «Український ліцей з поглибленим вивченням іноземних мов ім. Т.Г. Шевченка».

Завідувач Гайворонське бюро правничої допомоги Максим Гайдей провів для учнів Гайворонського політехнічного фахового коледжу правопросвітницький захід на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству». 

Юристи Голованівське бюро правничої допомоги провели правопросвітницький захід для учнів Голованівського професійного ліцею на тему: «Домашнє насильство: поняття, ознаки та особливості».

Онлайн правопросвіта

Там де не було можливості зібратися офлайн, юристи долучалися до заходів онлайн. Під час таких заходів окрему увагу приділяли і темі кібернасильства. Юристи акцентували на тому, як убезпечити себе в кіберпросторі.

Так, подібні заходи провела заступниця директора Південного міжрегіонального центру з надання БПД Олена Іпатенко зі школярами Херсонської ЗОШ №55, а також в Медіаклубі NaVi з учнями загальноосвітніх шкіл регіону.

Співпраця з партнерами

Коли людина стикається з ситуацією насильства, вона насамперед звертається по захист до правоохоронних органів. Однак, крім поліції, питанням допомоги постраждалим від насильства за ознакою статі опікується велика кількість структур різного спрямування.

Так, юристи Херсонсько-Бериславського відділу надання БПД взяли участь в засіданні з керівниками установ, що опікуються захистом дітей громади. Під час якого обговорили питання повʼязані з безпекою, здоровʼям, освітою, цифровою безпекою та соціальним захистом дітей.

Заступниця директора Південного міжрегіонального центру з надання БПД Олена Іпатенко взяла участь в засіданні круглого столу «Розвиток системи інноваційних послуг в сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статті», що відбувся в Миколаєві. Під час заходу учасники оновили дорожню карту взаємодії та перенаправлення суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству, та представників міжнародних партнерів.

Також проводилися робочі зустрічі та круглі столи з представниками органів місцевого самоврядування, служб у справах дітей, зокрема в смт Миколаївка, смт Захарівка м. Роздільна, що на Одещині. Основні теми – координація та обмін інформацією з питань протидії домашньому насильству та порядок залучення адвоката дітям.

Виступи в медіа

Також юристи брали участь у телеефірах. Так, в ефірі телеканалу «Перший міський. Одеса» юрист Одеського відділу БПД Микола Крутій розповів про домашнє насильство з погляду закону. А саме: які види домашнього насильства визначено в законодавстві, які є заходи запобігання та протидії, зокрема акцентував на питанні збору доказів тощо. 

Переглянути запис

.