З метою спільного вирішення питань забезпечення реалізації прав мешканців територіальних громад Запорізької області на безоплатну правову допомогу фахівці Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Запорізької області беруть участь у проведенні навчальних заходів, організованих Запорізьким центром перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.
В рамках навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації для сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів, заступників сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів, 11 квітня 2016 року директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області Павлом Наливайком було проведено тематичну зустріч «Забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги».
В ході навчального заходу було презентовано Порядок надання безоплатної правової допомоги у Запорізькій області Регіональним і місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та були висвітлені наступні питання:
– Правова основа надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;
– Роль органів місцевого самоврядування в організації надання безоплатної первинної правової допомоги;
– Взаємодія місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги з органами місцевого самоврядування в реалізації прав мешканців територіальних громад щодо доступу до безоплатної правової допомоги.
Крім того, детально обговорювалися питання щодо співпраці в рамках надання безоплатної правової допомоги, підготовки проектів довгострокових програм надання безоплатної правової допомоги населенню та їх затвердження.
У зазначеній тематичній зустрічі взяли участь 13 посадових осіб органів місцевого самоврядування.