18 січня на Сумщині були представлені результати моніторингу місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги. З жовтня по листопад 2017 року Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) проводила моніторинг місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Кожен з чотирьох місцевих центрів БПД на Сумщині: Сумський місцевий центр з надання БВПД, Конопський місцевий центр з надання БВПД, Охтирський місцевий центр з надання БВПД та Шосткинський місцевий центр з надання БВПД також були ретельно перевірені.
На заході були присутні представники УГСПЛ – координатор Громадської приймальні Володимир Виноградов та помічниця координатора Громадської приймальні Наталія Єсіна, представники Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області директор Олена Демченко та заступник директора Валентина Волобуєва; директори місцевих центрів з надання БВПД: Олександр Муха, Тамара Козир та Валентина Трошечко, а також журналісти, громадські організації та місцеві активісти, які співпрацюють з системою надання БПД.
«Мета моніторингу – забезпечення високих стандартів якості у діяльності місцевих центрів в Україні. УГСПЛ з самого початку була залучена до процесу створення системи безоплатної правової допомоги, тож і зараз одним з пріоритетів організація ставить саме допомогу системі БПД для ефективного та якісного надання послуг населенню», – підкреслила в своєму виступі монітор по Сумській області Наталія Єсіна.
Також вона розповіла про методи проведення моніторингу, які складалися з попереднього аналізу інформації про роботу місцевих центрів, у тому числі звернень до приймалень УГСПЛ та інших громадських організацій, які надають правову допомогу безоплатно; огляд умов діяльності центрів; спостереження за роботою; експертне опитування регіональних партнерів (громадських організацій, представників державних установ, ЗМІ, адвокатів) та експеримент через організацію змодельованих прийомів клієнтів.
Олена Демченко підкреслила: «Система БПД – це один з успішних і дієвих пріоритетів Уряду, тому такий моніторинг є важливою оцінкою діяльності центрів з надання БВПД та якості надання правових послуг населенню у Сумській області».
За результатами моніторингу загальна оцінка щодо надання послуг місцевими центрами безоплатної правової допомоги у Сумській області займає високій рівень у процентному відношенні порівняно з іншими областями України.
Наприкінці зустрічі Валентина Волобуєва презентувала результати співпраці Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та зазначила позитивний результат по виконанню спільної роботи, спрямованої на захист прав та законних інтересів громадян. Також висловила надію на подальшу плідну співпрацю, зокрема, у впровадженні та реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!».
Також учасники зустрічі обговорили ключові елементи та основні показники діяльності системи надання безоплатної правової допомоги для клієнтів БПД в Сумській області.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.