назад

Юристи Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги долучилися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Упродовж 25 листопада – 10 грудня юристи системи БПД на Харківщині, Полтавщині, Сумщині та Чернігівщині активно долучалися до заходів в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Численні ініціативи, серед яких правопросвітницькі зустрічі з різними аудиторіями, тренінги, експертні обговорення та вуличні акції, були спрямовані на привернення уваги суспільства до проблеми насильства та інформування про інструменти запобігання та захисту від цього явища.

Перш за все, правопросвітницькі заходи проводили для учнівської та студентської молоді. Головна мета — виховувати нетерпимість до будь-яких проявів насильства та навчити головним принципам захисту від нього.

Виховні години «Скажи «НІ!» насильству» та «Створюй коло. Інформуй про (не)насильство» провели для учнів Богодіхівського ліцею №1, Валківського ліцею Олександра Масельського, Лозівського ліцею №10, Ічнянського ліцею №3, Шишацького ліцею ім. В.І. Вернадського та Пирятинського ліцею. Учні Білицького ліцею №1, що на Полтавщині, дізналися про те, як захистити себе від торгівлі людьми, в той час як зі слухачами Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г.Боровенського говорили про ознаки і форми кібернасильства.

У межах акції інформаційну годину «Стоп насильству» юристи Кременчуцького бюро правничої допомоги провели і для неповнолітніх, що відбувають покарання у Кременчуцькій виховній колонії.

Під час цих заходів юристи навчали дітей, як розпізнавати різні форми насильства та правильно реагувати на них, як вирішувати конфлікти в школі, родині та суспільстві, як правильно спілкуватися та до кого можна звертатися у разі потреби, інформували про право дітей на безоплатні правничі послуги.

«Кожна дитина повинна знати свої права та мати можливість звернутися за допомогою, якщо вона стикається з насильством чи іншими порушеннями її прав. Знання своїх прав — це перший крок до безпеки та впевненості в собі», — зазначила юристка Катерина Малаш.

Для студентів у Миргородського професійно-технічного училища № 44 провели тренінг «Розірви коло насильства». Під час тренінгу студенти дізналися про те, як вчасно розпізнати небезпеку та куди звертатися за допомогою. Говорили зі студентами і про права постраждалих від домашнього насильства та їхнє право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Такий же захід у Кременчуці відвідали студенти обласного коледжу «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія ім. А.С Макаренка».

Про захист прав постраждалої від домашнього насильства дитини цими днями юристи розповідали психологам закладів освіти Новгород-Сіверської міської територіальної громади, зокрема проінформували яким чином можна отримати допомогу, терміновий заборонний та обмежувальний припис.

У межах акції «16 днів проти насильства» проводилися правопросвітницькі зустрічі з пенсіонерами, які відвідують університети третього віку, внутрішніми переселенцями в Центрах життєстійкості, з відвідувачками просторів дружніх до дівчат та жінок «Вільна» та вуличні акції, зокрема «Синя стрічка — міжнародний символ захисту дітей від насильства у всіх його проявах».

Долучалися юристи системи БПД до різного роду експертних обговорень. Так, завідувачка Валківського бюро правничої допомоги Тетяна Шульжик взяла участь в засіданні координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобіганню та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми Валківської міської ради та засіданні круглого столу «Проблеми насильства в сучасному світі», де обговорювали питання виявлення випадків домашнього насильства та реагування на нього, а також застосування заборонного та обмежувального припису до кривдника.

Заступниця начальника Конотопського відділу Північно-Східного управління надання безоплатної правничої допомоги Олександра Фесенко долучилася до обговорення питань правового захисту постраждалих від домашнього насильства в Конотопській громаді, що відбулося у межах засідання круглого столу «Насильство в сім’ї: розпізнати та запобігти» разом з представниками державних органів влади, соціальних служб, мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги Конотопа та Конотопського району та ЗМІ.

Завідувачка Прилуцького бюро правничої допомоги Анна Кузьменко взяла участь у засіданні круглого столу «Алгоритм дій в процесі виявлення та реагування на випадки домашнього насильства» разом з посадовцями служби у справах дітей, відділу освіти, Центру соціальних служб, представниками філії державної установи «Центр пробації» Прилуцького районного відділу та сектору ювенальної превенції відділу превенції Прилуцького РВП в Чернігівській області.