Про це сьогодні, 27 липня, зазначив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександр Гербеда під час засідання колегії Головного територіального управління юстиції у Житомирській області. Участь у колегії також взяли керівники структурних підрозділів апарату управління та відділів державної виконавчої служби і державної реєстрації актів цивільного стану у регіоні. Провів засідання начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олександр Грабар.
Як відмітив начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олександр Грабар, серед основних завдань команди Міністерства юстиції є формування правової української держави, де кожна людина знає свої права, захищає і реалізує їх.
У червні стартував національний проект «Я маю право», який виконує дві основні функції: правопросвітництво та моніторинг порушених прав і реагування на них. Директор Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Олександр Гербеда та начальник ГТУЮ у Житомирській області Олександр Грабар неодноразово проводили спільний прийом громадян на базі бюро правової допомоги.
Прийом громадян у Брусилівському та Радомишльському бюро правової допомоги
Директор Регіонального центру також зауважив, що за період з 1 січня по 30 червня 2017 року Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області видав 1 094 доручень адвокатам для надання безоплатної вторинної правової допомоги.
«До Житомирського, Бердичівського, Коростенського, Новоград-Волинського місцевих центрів та до бюро правової допомоги звернулося 11 119 жителів Житомирської області, з них юридичну консультацію отримали 8 391 осіб, 2 770 із них написали заяву про надання безоплатної вторинної правової допомоги.
У результаті розгляду письмових заяв про надання БВПД, було прийнято рішення про надання БВПД по 2 544 зверненням та надано 2 528 доручень адвокатам», – констатував директор Регіонального центру Олександр Гербеда.
За період з 01.01 по 30.06 2017 р. клієнти місцевих центрів та бюро правової допомоги частіше зверталися з наступних питань: з питань цивільного права 864 (18%), сімейного 775 (16%), соціального забезпечення 671 (14%), спадкового 470 (10%), з інших питань 412 (8%), земельного 396 (8%), з питань виконання судових рішень 295 (6%), трудового 259 (5%), житлового 220 (4%), адміністративного 218 (4%), договірного 206 (4%), та з неправових питань 75 (2%) від загальної кількості.
Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року за адресою: м. Житомир, майдан Соборний, 1, каб. 101 здійснює свою діяльність Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області. Основним завданням Центру є надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних провадженнях затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим особам.
Ось уже два роки, а саме з 1 липня 2015 року, у Житомирській області безоплатну вторинну правову допомогу у цивільних та адміністративних справах надають Житомирський, Бердичівський, Коростенський та Новоград-Волинський центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
ХТО МАЄ ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ?
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;
- особи, середньомісячний дохід, яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму;
- особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;
- внутрішньо переміщені особи, особи, які претендують на встановлення статусу ВПО;
- особи, до яких застосовано адміністративне затримання;
- особи, до яких застосовано адміністративний арешт;
- особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;
- особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;
- особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;
- інші категорії громадян відповідно до ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
З 1 вересня 2016 року на Житомирщині запрацювало 19 бюро правової допомоги, мета яких, у першу чергу, посилювати правову спроможність громадян та допомагати вирішити проблемні питання у досудовий спосіб. Також працівники бюро надають безоплатну первинну правову допомогу, тобто юридичні консультації, забезпечують доступом до безоплатної вторинної правової допомоги та до електронних сервісів Міністерства юстиції.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103
Довідково:
Житомирський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Гагаріна, 47, тел.: (0412) 43-01-76, 097-414-73-93.
Бердичівський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола, 9, тел.: (04143) 4-14-42, 068-291-90-18.
Коростенський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: вул. Сосновського, 28-Г, тел.: (04142) 5-09-45,49, 098-735-58-63.
Новоград-Волинський місцевий центр з надання БВПД з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: вул. Івана Франка, 31-А, тел.:(04141) 2-15-82.