Співпраця державних правових інститутів та громадськості з метою попередження порушень прав людини в Запорізький області триває.
В Запоріжжі 6 листопада поточного року, відбулося засідання «круглого» столу. Метою заходу було напрацювання форм та методів співпраці державних правових інститутів та громадськості задля попередження порушень прав людини вразливих верств населення, а саме тих, хто вживає ін’єкційні наркотики, є учасниками програми замісної підтримувальної терапії, або живе з ВІЛ/СНІДом в діяльності правоохоронних органів.
Захід було організовано та проведено Благодійним фондом «Друге життя» та громадською організацією «Центр реформ, демократії та права». Участь у засіданні, окрім Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях, також взяли старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, представники Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області та Патрульної поліції міста Запоріжжя, благодійного фонду «Сподівання», керівництво комунальних установ «Запорізький обласний клінічний наркологічний диспансер» Запорізької обласної ради та «Запорізький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», Уповноважений Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області.
Під час заходу було приділено увагу напрямкам співпраці правозахисних інституцій та правоохоронних органів задля запобігання порушенню права, вдосконалення механізму та створення ефективного підходу до забезпечення дотримання і захисту прав вразливих верств населення в роботі правоохоронних органів. За результатами «круглого» столу було досягнуто домовленостей щодо спільного вироблення правового механізму вирішення та усунення проблемних питань, які виникають у сфері дотримання прав людини. Шляхом об’єднання зусиль правоохоронних органів, представників громадських організацій, медичних та державних установ з метою досягнення мети подальшої співпраці було укладено Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво.
За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до центрів з надання безоплатної правової допомоги:
- Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях
Запорізька область:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, 77, 8 поверх
Донецька область:
м. Маріуполь, вул. Зелінського, буд. 27а
ел.адреса: office.donetsk-zaporizhzhya@legalaid.zp.ua