Надання якісних соціальних послуг громадянам, які у зв’язку з інвалідністю, не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, визначено пріоритетним напрямом діяльності державної служби зайнятості, а тому, питання надання соціальних послуг інвалідам, а саме: надання профорієнтаційних послуг, сприяння їх працевлаштуванню, професійному навчанню – завжди знаходяться в центрі уваги Запорізької обласної служби зайнятості.
Про це та багато іншого, що стосується осіб з обмеженими можливостіми та їх працевлаштування говорили на “круглому” столі “Проблеми працевлаштування інвалідів та можливі шляхи їх вирішення”, який проходив 27 липня поточного року у Запорізькому обласному центрі зайнятості.
Участі у засіданні прийняли представники Запорізької обласної служби зайнятості, міського та районних у м. Запоріжжя центрів зайнятості, представники Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та Запорізької обласної медико – соціальної експертної комісії. Від установ системи БПД у заході прийняли участь начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Олена Качура та директор Другого запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Вітько.
Присутнім було презентовано результати роботи центрів зайнятості Запорізької області у першому півріччі щодо сприяння зайнятості інвалідів. Так, з початку 2017 року на обліку в обласній службі занятості перебувало 1811 безробітних інвалідів. Реалізація завдань щодо інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство, підвищення їх економічної активності, повернення до трудової діяльності та створення належних умов обслуговування дозволили упродовж січня – червня 2017 року працевлаштувати за сприяння служби зайнятості 387 осіб з обмеженими можливостями, із них 362 безробітних, посприяти у започаткуванні підприємницької діяльності – 5 особам. Заохочено до виконання оплачуваних громадських робіт або робіт тимчасового характеру 169 осіб. За направленням служби зайнятості проходили професійне навчання 128 осіб інвалідів, із них 118 працевлаштовані. Кожній особі з інвалідністю забезпечується надання адресної допомоги щодо сприяння працевлаштуванню, враховуючи рівень медичної та трудової реабілітації, потреби та реальні можливості, а також попит на робочу силу.
Представники системи БПД закцентували увагу учасників “круглого” столу, що особи з інвалідністтю, у разі неправомірного звільнення або відмови у працевлаштуванні, можуть звертатися до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги та навели приклад успішного вірішення питання щодо незаконного звільнення особи з обмеженими можливостями:
Всебічно обговоривши актуальні проблеми професійної та трудової самореалізації інвалідів на ринку праці Запорізької області, учасники засідання “круглого” столу дійшли згоди у подальшій спільній співпраці. Адже забезпечення зайнятістю інвалідів є важливим питанням, рішення якого потребує консолідації зусиль. Учасниками було визначене основне завдання в подальшій спільній роботі, яке полягає у забезпеченні рівних можливостей для осіб з інвалідністю в навчанні та зайнятості.
За безоплатною правовою допомогою, роз’ясненнями законодавства та юридичними консультаціями:
- Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях
у Запорізькій області:
– адреса: пр. Соборний, 77, 8-й поверх, м. Запоріжжя
– телефон: (061) 224-44-50
– електронна пошта: office.donetsk-zaporizhzhya@legalaid.zp.ua
у Донецькій області:
– адреса: вул. Зелiнського, 27а, м. Маріуполь
– телефон: (099) 768-25-67
– електронна пошта: office.donetsk@legalaid.dn.ua
- Перший запорізькій місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Запоріжжя, пр. Соборний, 77, 2-й поверх, тел. (061) 764-60-77
- Другий запорізькій місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Запоріжжя, майдан Профспілок, буд 5, 099-045-00-79, (061) 239-07-07
- Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, 99, тел.: (096) 523-98-55
- Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, 8, 1-й поверх, тел. (06153) 4-89-42
- Маріупольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Маріуполь, пр. Нахімова буд. 82, тел.: (050) 951-28-81
- Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Краматорськ, вул. Академічна, буд.20, тел.: (099) 266-91-62