18 лютого 2019 року з метою підвищення рівня правової обізнаності громадян, які перебувають на обліку в Придніпровському районному секторі з питань пробації, в рамках проведення інформаційної кампанії “Я маю право голосу”, фахівець Черкаського місцевого центру з надання БВПД Ірина Крутоус провела тематичну зустріч: “Участь у виборах за місцем фактичного перебування”.
Присутніх поінформовано про виборчі права громадян, механізм їх реалізації і захисту, можливість перевірки включення себе та інших виборців до Державного реєстру виборців тощо.
Звернуто увагу на можливість тимчасової зміни місця голосування (виборчої дільниці) без зміни виборчої адреси у зв’язку зі службовим відрядженням, фактичним проживанням не за зареєстрованим місцем проживання, роботою або навчанням у відповідному населеному пункті, перебуванням в санаторії тощо.
Так, до 25 березня 2019 року громадянам, які мають намір тимчасово зміни місце голосування, необхідно особисто звернутися до найближчого органу ведення Державного реєстру виборців на подати:
1) письмову заяву встановленого зразка (не дозволяється надсилати поштою чи в електронному вигляді), пред’явити паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення (якщо особа нещодавно набула громадянства України);
2) документи (або їх копії), що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси (наприклад: довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди житла, яке знаходиться за місцем, де виборець бажає проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік, як внутрішньо переміщеної особи тощо).
За результатами орган ведення Державного реєстру виборців надає громадянину посвідчення про тимчасову зміну місця голосування з яким у день виборів необхідно з’явитися до виборчої дільниці.
Єдиний телефонний номер безоплатної правової допомоги по Україні : 0 800 213 103.