назад

Закарпатським ВПО допоможуть у вирішення правових питань

Breza 2   На Закарпатті розпочинається проект «Голос жінки має силу» у рамках Програми по відновленню миру і діалогу серед внутрішньо переміщених жінок, яку реалізуватиме Фонд прав людини з профільними організаціями в семи цільових регіонах. В області координатором проекту є Ужгородський прес-клуб, який тісно співпрацюватиме з державними та неурядовими організаціями.

 13 червня відбулася зустріч представників Ужгородського прес-клубу, радника Мінсоцполітики з питань ВПО в Закарпатській області Анжели Бабкіної з директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області Василем Попадинцем, заступником директора Ларисою Фучко та директором Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Михайлом Давиденко. Йшлося про співпрацю у проведенні адвокаційних кампаній та правову допомогу ВПО, які вже кілька років живуть на Закарпатті або нещодавно приїхали.

Breza 1
    Як розповіла Лариса Фучко, заступник директора, основним завданням Центру є створення рівних можливостей доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання у Закарпатській області безоплатної вторинної правової допомоги. А саме: захист; здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.
    Анжела Бабкіна, радник Мінсоцполітики з питань ВПО в Закарпатській області детальніше зупинилася на актуальних питаннях переселенців, з якими вони звертаються за допомогою. Це і ідентифікація особи, і соціальні виплати, прописка тощо.
   Ірина Бреза, керівник Ужгородського прес-клубу зауважила, що поєднання кваліфікованої допомоги Регіонального центру та багаторічний інформаційного досвіду прес-клубу допоможуть у вирішенні проблем ВПО, зокрема у захисті соціальних прав, виборчих та інших.