назад

Завдяки зусиллям правника системи БПД скасовано штрафи шести громадянам на загальну суму майже 100 тис. грн

146-1Використання недооблікованої електроенергії тягне за собою відповідальність. Разом з тим, трапляються випадки, коли права споживачів порушуються з боку постачальників комунальних послуг. До Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) часто звертаються клієнти, які скаржаться на неправомірні штрафи, накладені підприємствами-постачальниками комунальних послуг.

Як зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, знання громадянами своїх прав часто дає можливість знаходити вихід із складних, а іноді й з, на перший погляд, безвихідних ситуацій.

«Дуже часто ми стикаємося з неправомірними діями енергопостачальних організацій, які приходять і висловлюють необґрунтовані претензії щодо заміни лічильників чи встановлення за рахунок споживачів додаткових опцій, фактично стягуючи гроші з людей. Або нараховуючи із незрозумілих міркувань компаній – величезні штрафи.

Найчастіше таке трапляється із розрахунку, що ніхто не оскаржить такі дії. Але з досвіду роботи наших адвокатів ми можемо навести як мінімум, 6 прикладів, коли активна позиція і просто знання закону та процедур дали можливість заощадити нашим клієнтам близько 100 тис грн», – розповів Олексій Бонюк.

Йдеться про роботу начальника відділу представництва Першого криворізького місцевого центру з надання БВПД Володимира Шишова, який виявив і довів чимало випадків недотримання порядку складання актів про порушення, неналежне повідомлення споживача про розгляд справи в суді, неправильний розрахунок недооблікованої електроенергії, непричетність особи до житла тощо. Серед найяскравіших перемог у практиці правника – скасування штрафів, накладених ПАТ «Дніпрообленерго» у розмірі 54 тис 980 грн та 26 тис 241 грн.

Загалом же юрист тільки за останні півроку скасував в судовому та позасудовому порядку штрафів, накладених на шістьох осіб на загальну суму в 97 тис 782 грн підприємствами ПАТ «Криворіжгаз» та ПАТ «Дніпрообленерго».

Таким чином, правник системи БПД продемонстрував себе справді реальним захисником, який правовим шляхом вдало вирішує складні для людей проблеми у стосунках з підприємствами-монополістами.

З огляду на актуальність проблеми юристи Першого криворізького місцевого центру з надання БВПД підготували практичні поради, які допоможуть громадянам бути більш правообізнаними у випадку спілкування з комунальниками.

ПАМЯТКА
Що робити, якщо до вас прийшли перевіряти лічильник?

1. Ознайомтесь з документами, які посвідчують особу представників енергопостачальної організації, запишіть №, серію посвідчення, ПІБ або сфотографуйте сам документ.

2. Уважно слідкуйте за діями представників компанії, не залишайте наодинці з лічильником. У разі потреби запросіть когось із сусідів (родичів, знайомих, соцпрацівників).

3. У разі складання акту про порушення, у графі «згоден/не згоден» висловіть свої зауваження. Вимагайте другий примірник акту про порушення для себе.

4. Акт про порушення має розглянути Комісія енергопостачальної організації за обов’язкової участі споживача. Інформація про час та місце засідання мають бути зазначені в акті про порушення.

5. Беріть участь у засіданні Комісії разом з представником (юристом або адвокатом) для належного захисту своїх прав.

6. Рішення комісії щодо розгляду акту про порушення та нарахування штрафу можна оскаржити в контролюючих органах (НКРЕКП, Держенергонагляд, Міністерство енергетики та вугільної промисловості тощо).

7. Якщо Ви не змогли оскаржити акт про порушення в досудовому порядку, але переконані у своїй правоті – звертайтесь до суду з позовною заявою.

Корисні контакти для оскарження актів про порушення:

1. Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП):
03057 вул. Смоленська, м. Київ, 19, тел.: (044) 204-48-27
e-mail: box@nerc.gov.ua, pr@nerc.gov.ua
2. Відділ Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у Вашій області

3. Держінспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії:
вул. Дорогожицька, 11/8, м.Київ

4. Інспекція Держенергонагляду у Вашій області.

5. Міністерство енергетики та вугільної промисловості:
01601, вул. Хрещатик, 30, м. Київ,
(044) 594-66-05, (044) 531-36-89, e-mail: kanc@mev.gov.ua

Скарги варто складати обґрунтовані і направляти їх рекомендованим листом, зберігаючи корінець та чек.