Набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які конкретизують окремі питання надання такої допомоги.
Зокрема, визначено категорію справ, представляти інтереси в яких, крім адвокатів, можуть працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД), доповнено перелік підстав та уточнено порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання БВПД, деталізовано підстави для припинення надання БВПД. Також згідно зі змінами, вторинна допомога окремим суб’єктам права надаватиметься не більше 6 разів протягом бюджетного року та не більше, ніж за шістьома дорученнями/наказами, виданими центрами БВПД, одночасно.
«Система безоплатної правової допомоги динамічно розвивається, і з урахуванням практики виникла потреба удосконалити законодавчі норми. Наприклад, одними із найбільш складних є питання заміни адвоката чи припинення надання безоплатної правової допомоги. Ми стикнулися з низкою життєвих ситуацій, які не були передбачені і належно врегульовані. Також врахована реальна можливість держави забезпечити правовий захист та допомогу тим, хто їх справді потребує», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Законодавчі новації гарантуватимуть ефективність та безперервність надання безоплатної правової допомоги, надаючи більше можливостей для гнучкості та своєчасного реагування на зміни у правових потребах громадян.
Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:
Facebook YouTube Google+ Twitter