назад

1У кожної людини є право – любити іншого, або не любити, поважати, або не поважати … Але ні у кого немає права образити людину – нехай навіть просто словесно.

2

Повага – це велика сила, на якій у нашому суспільстві тримаються родинні, дружні та трудові відносини. Поважати людей – означає уважно слухати та виявляти розуміння до них, поважати їх думки, навіть якщо ви не погоджуєтесь з ними, виконувати свої обов’язки перед іншими та дотримуватися даного слова, і  найголовніше, за будь-яких обставин, не ставити людину, якою б вона не була, нижче за себе самого!

Серед відомих людей справжню толерантну людину найкраще вдалося охарактеризувати французькому письменнику Антуану де Сент-Екзюпері: « Бути людиною – це відчувати свою відповідальність. Почувати сором перед убогістю, що, здавалося б, і не залежить від тебе. Пишатися кожною перемогою, здобутою товаришами. Усвідомлювати, що кладучи свою цеглу, ти допомагаєш будувати світ».

3

Під таким гаслом 26 лютого пройшов правопросвітницький інформаційний захід у Гвіздецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат на тему «Антибулінг, як протистояти булінгу!»  В цьому закладі навчаються, виховуються та отримують лікувально-реабілітаційні послуги діти, більшість з яких має хронічні соматичні захворювання, залишкові явища ДЦП. Тому, основною метою заходу є подолання вад у дітей з особливими потребами, щоб не стати жертвами булінгу та навчитися, по мірі можливості, захистити себе в повсякденному житті.

Що ж таке «Булінг»?

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном «булінг» слід розуміти агресивну поведінку щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

4

Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Смерек у формі ситуаційної гри та з допомогою демонстрування відео-мультиків розповідала дітям про те, що потрібно бути добрими один до одного.  На початку зустрічі фахівець системи БПД роздала учням та вчителям паперові сердечка, на яких були написані такі слова; любов, повага, співчуття, допомога, доброзичливість. Ті діти,  у кого співпадали слова на сердечках, обіцяли виконувати свою місію:

–    Я буду тебе поважати!

–    Я буду тобі допомагати!

–    Я бажаю тобі тільки добра!

5

Під час перегляду мультиплікаційного відео «Камінь, ножиці, папір» та «Про пташок» діти зрозуміли, що абсолютно неважливо який ти зовні, важливо який ти в середині. А при перегляді відео «Вірте у любов», деякі дівчата ледь сльози стримували. Це історія про їжачка на ім’я Генріх, який уперше прийшов до нового класу. Він би з радістю подружився з однолітками, однак спілкуватися і гратися йому заважають колючки, через які він і сам страждає. Минає час, і напередодні Різдва Генріх помічає, що однолітки шепочуться і сміються за його спиною. Коли засмучений їжачок виходить на шкільне подвір’я, його чекає несподіванка – подарунок від однокласників, завдяки якому вони зможуть дружити і гратися!

6

Також Вікторія Смерек розповіла дітям, що співчуття, увага, щирість, допомога співпраці в шкільному класі, школі та загалом є запорукою антибулінгу і додала: «Навіть пасивне спостереження за знущаннями чи бійкою надихає кривдника продовжувати свої дії. Якщо ви стали свідком цькування чи приниження когось, то потрібно захистити жертву насильства і , якщо треба, покликати на допомогу дорослих».

7

Учні здобули певні навички під час гри запитань-відповідей, що будь-які конфлікти впливають на кожного, незалежно від того, гурт це чи одна особа, що абсолютно з кожним можна знайти спільну мову, якими різними, на перший погляд, вони б не були. 

8


 

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:

вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.

Телефон: (034) 255-61-13,

Е-mail:   office.frankivsk@legalaid.gov.ua.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)