Георгію Миколайовичу виповнилося 60 років і він запланував вийти на пенсію. Щоб підтвердити свій страховий стаж та заробітну плату, він звернувся до трудового архіву та отримав архівну довідку. Згідно з нею, у період з 1982 по 2004 рік чоловік працював у колгоспі. Довідка також містила відомості про кількість відпрацьованих людино-днів.
Зібравши всі необхідні документи, Георгій Миколайович звернувся до територіального відділення Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком. Проте фахівці фонду не взяли до уваги архівну довідку, оскільки в ній ім’я та по батькові чоловіка були записані скорочено. Як результат — 20 років страхового стажу не зарахували, а в призначенні пенсії за віком відмовили.
Чоловік усе життя важко працював у колгоспі, але тепер уже не може цього робити, тому вирішив боротися за справедливість.
По допомогу він звернувся до Носівського бюро правничої допомоги. Там йому порадили встановити факт належності правовстановлюючих документів, а саме довідки трудового архіву, у судовому порядку.
Оскільки середньомісячний дохід Георгія Миколайовича не перевищує двох прожиткових мінімумів, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу.
Представляти його інтереси у суді доручили юристці бюро Наталії Кумко.
Вона підготувала та подала до суду заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.
Суд розглянув матеріали справи та задовольнив позовні вимоги у повному обсязі — визнав факт належності Георгію Миколайовичу архівної довідки. Тепер він зможе отримати пенсію.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 741/2100/24