назад

62-річний Василь отримав відмову територіального відділення  Пенсійного фонду України у призначенні пенсії за віком, попри те, що подав всі необхідні документи.

Чоловіку відмовили, через те, що, відповідно до наданих ним документів, до страхового стажу не зарахували:

1) періоди роботи по архівних довідках, оскільки в цих довідках прізвище, ім’я та по-батькові записані скорочено;

2) періоди роботи по трудовій книжці, оскільки перше заповнення трудової книжки не відповідає правилам.

Таким чином, чоловіка позбавили 18 років страхового стажу роботи в колгоспі та 2 роки за службу в армії.

Також у Пенсійному фонді Василю Петровичу повідомили, що встановлення факту належності документів людині здійснюється в судовому порядку. 

По допомогу у відновленні свого порушеного права на пенсійні виплати він звернувся до системи БПД – Кобеляцького бюро правничої допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, він має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді доручили юристці Анастасії Волошко.

Вона підготувала та подала до суду адміністративний позов про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити дії.

Свої позовні вимоги аргументувала нормами чинного законодавства та підкріплювала копіями документів, зокрема трудової книжки та військового квитка.

Суд погодився з доводами і аргументами позивача, визнав протиправним та скасував рішення Пенсійного фонду України про відмову у призначенні пенсії за віком Василю, зобов’язав його зарахувати до загального страхового стажу чоловіка період роботи у колгоспі і період проходження строкової військової служби та повторно розглянути заяву про призначення пенсії з дня звернення із заявою з урахуванням висновків суду.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 440/2676/24.

Довідково. Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» від 27 квітня 1993 р. № 301 відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації, представництва іноземного суб’єкта господарювання.

За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в передбачених законом випадках іншу відповідальність.