назад
05.01.18

Адвокат Сергій Іванов допоміг клієнтці у справі щодо позбавлення батьківських прав

За безоплатною вторинною правовою допомогою до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД 20 червня 2017 року звернулася громадянка Я. Нагадуємо нашим читачам, що безоплатна вторинна правова допомога передбачає таки види: захист, складення процесуальних документів та представництво інтересів особи в суді, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

Голопристанський місцевий центр на підставі доручення №89-2017 від 20.06.2017 року призначив клієнтці адвоката Сергія Іванова.

Суть справи полягала в наступному: у 2014 році рішенням Білозерського районного суду Херсонської області шлюб між громадянкою Я. та громадянином С. був розірваний. За час проживання сім’єю у них народилося семеро дітей. На даний час всі малолітні і неповнолітні діти проживають із матір’ю – громадянкою Я., котра самотужки опікується матеріальним забезпеченням сім’ї, фізичним і духовним розвитком дітей, їх навчанням, лікуванням.

Батько – громадянин С. – участі у вихованні дітей не бере, протягом останніх трьох років дітей не відвідує, їхнім життям не цікавиться, матеріальної допомоги не надає. Троє з дітей є учнями школи-інтернату та не перебувають на повному державному забезпеченні. Відповідно до довідки із ЗОШ, в якій навчаються інші діти, вказано, що питанням виховання дітей займається лише мати – громадянка Я., котра постійно відвідує батьківські збори та сплачує рахунки за харчування.

Через невиконання громадянином С. батьківського обов’язку по утриманню дітей в добровільному порядку, рішенням Білозерського районного суду Херсонської області у 2014 році визначено стягнення із нього аліментів на утримання дітей. Вказане рішення перебуває на примусовому виконанні відділу державної виконавчої служби Білозерського РУЮ.

Заборгованість громадянина С. по сплаті аліментів на даний час складає 50 000 грн. За сукупності вказаних обставин, громадянка Я. виражає тверду переконаність у тому, що батько С. ані в дітях, ані у своєму батьківстві не вбачає цінності як в юридичному, так і в фактичному розумінні, не користується можливостями, які забезпечуються батьківськими правами, ухиляється від виконання батьківських обов’язків.

Пунктом 16 Постанови № 3 Пленуму Верховного суду України від 30.03.2007 р. «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення батьківських прав» роз’яснено, що ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчанні, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей, не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Громадянин С. є фізично здоровим, працездатного віку, проживає в місцевості, яка не є географічно відділеною від місця проживання дітей, є дієздатним; знає, що діти потребують участі батька в процесі виховання, потребують створення психологічно-комфортного виховного середовища.

Комісія з питань захисту прав дитини Білозерської РДА вважає доцільним позбавити громадянина С. батьківських прав, відповідно до висновку.

Згідно з приписами п. 2 ч. 1, ч. 3 ст. 164 Сімейного кодексу України, суд вправі позбавити батьківських прав батька або мати щодо усіх дітей, якщо батько або мати ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дітей.
Вивчивши матеріали справи, адвокат звернувся до суду з позовом про позбавлення батьківських прав.

Рішенням Білозерського районного суду Херсонської області від 29.11.2017 року позов громадянки Я. про позбавлення батьківських прав задоволено.