До Черкаського місцевого центру з надання БВПД звернулася пані Надія з проханням допомогти їй відновити право на отримання спадщини, оскільки з о’бєктивних причин жінка не змогла вчасно оформити спадщину.
«Я проживала в місті Черкаси в одній квартирі із сином. На жаль, син помер внаслідок тяжкої хвороби. Після смерті сина відкрилась спадщина. Однак у зв`язку з тим, що на території області був введений карантин, я не змогла своєчасно подати заяву до нотаріуса про прийняття спадщини», – розповіла клієнтка.
Право власності на квартиру, у якій пані Надія проживала разом із сином належало їй, її сину та матері жінки в рівних частках. Через те, що син страждав психічними розладами і стояв на обліку в психоневрологічному диспансері та був особою з інвалідністю з дитинства, його було знято з місця реєстрації в квартирі в місті Черкаси та зареєстровано за місцем лікування в інтернаті. Але не зважаючи на реєстрацію в іншому місті більшість часу син проживав разом з матір’ю в спільній квартирі.
Після зустрічі із клієнткою та вивчення матеріалів справи, адвокат, що співарацює з центром Олександр Вакуленко підготував позовну заяву про надання додаткового строку для прийняття спадщини, обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
Відповідно до ст. 1272 Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв спадщину.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Олександр Вакуленко просив суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини після смерті сина, оскільки клієнткою пропущено строк для прийняття спадщини з поважних причин, пов`язаними з об`єктивними, непереборними і істотними труднощами (карантином).
Соснівський районний суд міста Черкаси прийняв рішення про визначення додаткового строку в два місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті сина пані Надії.
Справа № 712/7950/20