назад
04.05.18

Адвокат системи БПД допомогла клієнту зарахувати період служби в ЗСУ до страхового стажу

Після відмови Управління Пенсійного фонду України зробити перерахунок пенсії, зарахувавши до страхового стажу період проходження служби в Збройних Силах України, громадянин Б. звернувся до за захистом своїх прав до місцевого центру.

27.03.2017 року до Олешківського бюро правової допомоги звернувся громадянин Б. з проханням скласти позовну заяву та представити його інтереси в суді.

Суть справи полягала в наступному: після проходження служби в Збройних Силах України з 20.02.2015 року по 09.04.2016 року громадянин Б. звернувся до управління Пенсійного фонду України з проханням зробити перерахунок пенсії, зарахувавши до страхового стажу період проходження служби. Однак УПФУ заявникові відмовило, у зв’язку з чим останній був змушений звернутися до суду за захистом своїх прав.

Відтак, відповідно до доручення № 457-Д(О), виданого Херсонським місцевим центром з надання БВПД 31 березня 2017 року, громадянину Б. була призначена адвокат Валентина Токаленко.

Ознайомившись з матеріалами справи, адвокат склала адміністративний позов про визнання дій управління Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.

У суді адвокат заявлені вимоги підтримала, наполягала на їх задоволенні, аргументуючи позов тим, що відповідно до ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» – час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, а в положеннях частини 4 вищезгаданої статті йдеться про те, що до військової служби віднесено й військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.

Крім того, згідно зі ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення», військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, мають право на пенсію. Зокрема, чоловіки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років.

Аналогічне пояснення дає й абз.6 п.3 Розділу ХV «Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», що військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років.

Отже, на підставі наведеного, Цюрупинський районний суд Херсонської області по справі №664/808/17 постановив позов задовольнити в повному обсязі.

З повним текстом рішення суду можна ознайомитися на сайті Судової влади України в розділі Єдиний державний реєстр судових рішень тут.

Довідково. Військова служба, згідно зі ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов’язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Відповідно до положень частини 4 вищезазначеної статті до військової служби віднесено й військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.

Стаття 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пояснює, що військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов’язку, а також батьки і дружини (якщо вони не взяли повторний шлюб) військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов’язку, мають право на пенсію: чоловіки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років. Аналогічне пояснення знаходимо й в абз.6 п.3 Розділу ХV «Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».