Завдяки діям адвоката з Дубна суд перекваліфікував дії клієнта з тяжкого злочину на злочин середньої тяжкості.
Адвокат Олександр Боржецький, який надає безоплатну правову допмогу, за дорученням від 13.10.2015 №017-0000900 здійснював захист клієнта, якого орган досудового слідства обвинувачував у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 7 до 10 років.
Зокрема, клієнту було інкриміновано, що він, будучи в стані алкогольного сп’яніння, умисно, з метою заподіяння тілесних ушкоджень долонею правої руки наніс потерпілій не менше трьох ударів у ліву частину обличчя, внаслідок чого жінка отримала легкі, середньої тяжкості та тяжкі тілесні ушкодження. Через отримані забої у потерпілої виник крововилив під оболонки мозку, від чого вона через два дні померла.
Клієнт свою вину у вчиненні інкримінованого злочину не визнав та пояснив, що наніс декілька ударів долонею в обличчя потерпілій, проте не передбачав, що від його ударів може утворитися перелом під’язикової кістки і в подальшому настати смерть потерпілої.
Після отримання ударів потерпіла продовжувала вести активний спосіб життя, пересувалася та спілкувалася, що було підтверджено показаннями допитаних у судовому засіданні свідків.
Крім того, в ході судового слідства за клопотанням захисника було призначено та проведено комісійну судово-медичну експертизу, яка поставила під сумнів висновки попередніх експертиз щодо причин смерті потерпілої. Так, за висновком цієї експертизи було встановлено, що причиною смерті потерпілої стала механічна асфіксія, пов’язана з травматизацією шиї.
З огляду на зазначений висновок комісійної судово-медичної експертизи та показання підсудного, прокурор змінив обвинувачення з ч.2 ст.121 на ч.1 ст.119 КК України (вбивство через необережність).
Після зміни обвинувачення сторона захисту наполягала на невинуватості клієнта у вчиненні злочину, передбаченого ст.119 КК України, оскільки висновком комісійної судово-медичної експертизи було встановлено, що виявлені у потерпілої тілесні ушкодження, зокрема і перелом під’язикової кістки, не могли виникнути в результаті удару долонею. Розвиток механічної асфіксії характеризується настанням смерті приблизно через 4-7 хвилин, а тому після розвитку механічної асфіксії можливість виконувати самостійні дії, наприклад, рухатися, пересуватися, розмовляти виключається.
Завдяки правильно обраній правовій позиції та тактиці захисту, вироком Дубенського міськрайонного суду від 30 грудня 2015 року дії клієнта адвоката Олександра Боржецького перекваліфіковані з ч.1 ст.119 на ч.1 ст.122 КК України як умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 3-х років). Цим вироком клієнту призначене покарання у вигляді 2-х років позбавлення волі та на підставі ст.49 КК України звільнено від призначеного покарання у зв’язку із закінченням строків давності.