Після смерті колишнього чоловіка жінка могла залишитися без житла. Адвокат, який співпрацює із системою безоплатної правової допомоги, допоміг вдові відстояти право на ½ належної її квартири.
У вересні 2016 року до Вінницького місцевого центру з надання БВПД звернулася громадянка із заявою допомогти їй повернути власне житло у правовий спосіб, адже самостійно залучити юриста в пенсіонерки немає коштів. На підставі даного звернення жінці був призначений адвокат Анатолій Грачов, відповідно до доручення №343 від 15.09.2016.
Суть справи полягала в тому, що клієнтка зі своїм чоловіком перебувала у шлюбі 19 років і у 2001 році розлучилися. Протягом спільного сімейного життя подружжям була придбана квартира. Згідно договору купівлі-продажу квартири «Покупцем» значиться лише чоловік клієнтки. У 2014 році чоловік помер і його син, як спадкоємець першої черги, що має право на успадкування даного житла, подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
У зв’язку з відсутність у жінки документів, які б посвідчували її право на частку у спірній квартирі, вона змушена звернутися до суду з позовом про визнання права власності на ½ частку житла. Адже, відповідно до статті 68 Сімейного кодексу України та статті 369 Цивільного кодексу України, розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу, тож співвласники такого майна володіють, користуються і розпоряджаються ним.
Ознайомившись з матеріалами справи та узгодивши правову позицію з клієнткою, Анатолій Грачов склав позовну заяву, надав роз’яснення щодо правових аспектів справи та представляв інтереси громадянки у суді.
керуючись законодавством України звернувся до суду з проханням ухвалити рішення, яким визнати за позивачем право власності на ½ частку квартири.
Вінницьким міським судом Вінницької області 03.02.2017 року винесено рішення, яким визнано право власності на ½ частку квартири, тобто, задоволено позов в повному об’ємі.