назад

БПД у дії: як жінка добилася нарахування та виплати допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами

До Сарненського місцевого центру з надання БВПД звернулася пані Олена (ім’я жінки змінене). Вона, зокрема, потребувала правової допомоги для визнання незаконними дій та зобов’язання Сарненського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нарахувати та виплатити допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Пані Олена розповіла, що згідно з рішенням Сарненської райдержадміністрації її вивели з посади зі штатного розпису Сарненського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

До того ж жінці не виплачувалася допомога у зв’язку з вагітністю та пологами за період з 7 березня до 25 липня 2017 року відповідно до посади фахівця з соціальної роботи цього центру.

Для надання правової допомоги з вирішення цього питання наказом директора центру №259 від 19.04.2017 року для захисту законних інтересів у суді пані Олени призначено начальника відділу представництва Марину Дрожжин, яка діяла на підставі довіреності №25 від 16.05.2017 року.

Фахівець місцевого центру звернулася до Сарненського районного суду з позовною заявою про визнання дій незаконними, нарахування та виплату допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, оскільки відповідно до статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надається допомога через вагітність та пологи. Для обґрунтування заявлених вимог пані Олена зазначила, що вона звернулася до працедавця з листком непрацездатності для виплати гарантованої допомоги, однак їй відмовили через те, що її посада була виведена зі штатного розпису і вона не була закріплена за жодною з посад. У зв’язку з цим пані Олені не був встановлено посадовий оклад, з якого можна здійснювати розрахунок через тимчасову непрацездатність.

У результаті 16 листопада 2017 року завдяки докладеним зусиллям працівника місцевого центру з надання БВПД рішенням Сарненського районного суду позов було задоволено повністю та зобов’язано Сарненський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області здійснити нарахування та виплатити пані Олені допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Наразі рішення набрало законної сили та не оскаржувалось.