Світлана звернулася до Пенсійного фонду, щоб оформити собі пенсію за віком. Та їй не зарахували 3 роки страхового стажу, тому що не змогли розрізнити дані відбитку печатки організації, яка внесла запис у трудовій книжці.
Вона зібрала архівні довідки для підтвердження страхового стажу і знову звернулась до Пенсійного фонду вже для перерахунку пенсії. Але їй відмовили, оскільки у наданих довідках ім’я та по батькові Світлани вказані скорочено, тобто лише ініціали.
Отримати іншу довідку, де були б зазначені повні дані, немає можливості, бо організація, в якій працювала жінка, вже не існує.
По допомогу Світлана звернулася до Путивльського бюро правової допомоги, що на Сумщині.
Оскільки середньомісячний дохід жінки не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу — допомогу із зверненням до суду. Представляти її інтереси у суді доручили головній юристці Путивльського бюро правової допомоги Ганні Піюк.
«Якщо у виправленні помилки відмовлено, або така установа ліквідована та архівні документи не збереглися, а орган в якому знаходиться архівна справа не наділений повноваженнями виправляти такі помилки, то єдиним способом вирішення питання є звернення до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа», — коментує юристка сектору Путивльське бюро правової допомоги Ганна Піюк.
Отож, юристка склала заяву до суду щодо встановлення факту належності архівних довідок.
Суд дійшов висновку, що архівні довідки дійсно належать Світлані, а тому, враховуючи те, що встановлення цього факту має для Світлани юридичне значення і усунути виявлені розбіжності іншим чином неможливо, заяву задовольнили.
Довідково. Відповідно п. 12 Постанови Пленуму ВСУ «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», при розгляді справи про встановлення відповідно до п. 6 ст. 273 ЦПК факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 584/753/23