назад

До кого з чоловіків можуть не застосовуватися обмеження щодо виїзду за кордон в умовах воєнного стану

З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні введено режим воєнного стану. На період дії правового режиму воєнного стану, у зв’язку з оголошення Презедентом України загальної мобілізації,  чоловікам громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України.

До кого можуть не застосовуватися обмеження щодо виїзду за кордон?

Обмеження щодо виїзду з України не застосовується до чоловіків:

– які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (відповідно до рішення Уряду про затвердження переліку посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час);

– які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку.

– на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

– які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

– на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю віком до 18 років або повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи, до досягнення нею 23 років.

– усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.

– зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

– які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.

– здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).

Постановою Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України” від 12.03.2022 року № 264 дозволено чоловікам, які мають інвалідність І або ІІ груп незалежно від їх віку, перетинати державний кордон України без висновку військово-лікарської комісії про непридатність за умови наявності наступних документів:

  1. довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о);
  2. або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності;
  3. або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.