назад

Допомогли харків’янці встановити додатковий термін для прийняття спадщини

Тетяна — харків’янка. У лютому 2022 року вона не змогла евакуюватися з рідного міста через хворобу матері. Вони мешкали разом і жінка доглядала її до смерті в кінці березня 2022 року.

Після поховання матері, Тетяна виїхала до Фінляндії, де отримала тимчасовий захист.

Вона мріяла якнайшвидше повернутися до рідного міста, але на заваді стало заховорювання очей.

У вересні 2023 року після лікування Тетяна повернулася до Харкова.

Вона одразу звернулася до нотаріуса, щоб прийняти спадщину матері, але через пропущений строк їй відмовили.

Оскільки отримати додатковий термін для прийняття спадщини* можна лише у судовому порядку,  вона звернулася до Харківського бюро правничої допомоги.

Середньомісячний дохід Тетяни не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, це дає їй право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти її інтереси доручили адвокатці Олені Найдьоновій, яка підготувала та подала до суду позовну заяву про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

У позовній заяві адвокатка довела, що Тетяна дійсно має  поважну причину пропуску строку, бо евакуювалась за кордон, де перебувала до вересня 2023 року, що підтверджується копією довідки про лікування.

Суд задовольнив позовні вимоги — визначив додатковий строк для прийняття заяви про прийняття спадщини протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 638/20764/23.

*Відповідно до частини 3 статті 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.