До Черняхівського бюро правничої допомоги звернувся військовослужбовець Станіслав, бо хотів усиновити двох неповнолітніх дітей своєї дружини.
На початку 2022 року чоловік одружився на військовослужбовиці Олександрі, яка на той час вже мала тринадцятирічну доньку та десятирічного сина. Одруженою вона ніколи не була, а інформація про батька дітей у свідоцтві про народження була записана зі слів матері.
З часом у подружжя народилася спільна дитина —– син. Отож, разом вони виховували вже трьох дітей, а чоловік їх повністю матеріально забезпечував.
Оскільки Станіславу вдалося налагодити добрі стосунки з дітьми дружини, вони вважають і називають його батьком —– прийняв рішення усиновити їх. Діти і сама Олександра це рішення підтримали.
По допомогу у цьому питанні він звернувся до системи надання безоплатної правничої допомоги.
Станіслав —– учасник бойових дій і має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.
Представляти його інтереси доручили адвокатці, що співпрацює з системою надання БПД, Олесі Рябчун.
Вона, посилаючись на норми Сімейного кодексу України, підготувала та подала до суду заяву про усиновлення.
Суд дослідив обставини справи та задовольнив заяву у повному обсязі —– оголосив чоловіка усиновлювачем дітей. Тепер будуть внесені зміни до актових записів про їх народження, зокрема Станіслава запишуть батьком, змінять їх прізвища та видадуть нові свідоцтва про народження з урахуванням внесених змін.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 293/970/24.
Довідково. Відповідно до Сімейного кодексу України усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. Постановляючи рішення про усиновлення дитини, суд враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище людини, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини, мотиви, на підставі яких вона бажає усиновити дитину, те, як довго ця людина опікується дитиною тощо.