назад

Через розбіжності в документах Олена не змогла оформити спадщину.

У 2022 році жінка втратила матір. Після її смерті відкрилася спадщина, на яку вона мала право разом з двома братами.

Щоб належним чином оформити документи, Олена звернулася до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на частку від двох земельних ділянок.

Проте отримала відмову через розбіжності в написанні прізвища та по батькові в її документах та у документах матері — державному акті на право приватної власності на землю.

Ці помилки в документах виникли через неточності перекладу з російської мови, і раніше жінка просто не звертала на них увагу. А тепер вони стали проблемою. 

По допомогу у цьому питанні Олена звернулася до Сумського бюро правничої допомоги №2. Середньомісячний дохід Олени не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, отже вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу.

Представляти її інтереси у суді доручили юристці бюро Наталії Клименко.

Вона підготувала та подала до суду заяву про встановлення факту родинних відносин з матір’ю та факту належності правовстановлюючого документу.

«У цій справі було багато різних нюансів, адже у різних документах допущені різні помилки в написанні, тому ми зібрали максимум документів, якими підтверджували ці факти і залучили свідків», —– зазначає Наталія Клименко.

У результаті розгляду справи, суд задовольнив позовні вимоги у повному обсязі — встановив родинні зв’язки і факт належності правовстановлюючого документу. Тепер Олена зможе реалізувати свої спадкові права та отримати частку у спадщині матері.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 587/618/24.