Наталя Степанівна звернулась до Пенсійного фонду щодо призначення їй пенсії за віком, проте отримала відмову. Причина — помилки в документах, що підтверджують її право на пенсію.
Зокрема, у двох трудових книжках та архівних довідках про періоди її роботи в колгоспі зазначено скорочення по батькові, що не відповідає її паспортним даним. Також немає візи про зміну прізвища та є неточності у датах початку роботи та початку ведення книжок. Тому їх не беруть до уваги при зарахуванні трудового стажу.
Колгосп, в якому вона працювала, ліквідовано. Тож у таких випадках потрібно звертатися до суду.
З цим питанням вона звернулась до Корецького бюро правничої допомоги.
Оскільки Наталя Степанівна має низький дохід — вона має право на безоплатну правничу допомогу зі зверненням до суду. Представляти її інтереси уповноважили головну юристку бюро Оксану Кречмаровську.
Фахівчиня підготувала заяву до суду про встановлення факту належності Наталі Степанівні архівних довідок та трудових книжок.
Під час судового розгляду знайомі Наталі Степанівні підтвердили, що добре її знають і що їй дійсно належать архівні довідки та трудові книжки.
Також суд встановив, що періоди, вказані в архівних довідках, повністю збігаються з періодами роботи, які вказані в трудових книжках.
Суд задовольнив заяву, прийшовши до висновку про те, що Наталі Степанівні дійсно належать дані документи та вирішив задовольнити її заяву.
З цим рішенням жінка зможе знову звернутися до Пенсійного фонду, щоб оформити належну їй пенсію.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 563/1389/24