назад

Олександр та Юлія — брат та сестра. Вони залишилися без батьківського піклування — мати померла, а батька позбавили батьківських прав. 

Коли настав час звертатися по оформлення перших паспортів, вони стикнулися із несподіваною перешкодою. Через розбіжності в даних у Державній міграційній службі та відділі ДРАЦС щодо паспортних даних матері, отримати документи виявилося неможливо. 

Щоб розв’язати проблему, Олександр та Юлія звернулися до системи надання БПД у Дніпропетровській області. В їхніх інтересах діяли представники закладу освіти, у якому діти перебували під опікою.

Діти мають право на безоплатну правничу допомогу зі зверненням до суду. Допомогти дітям взявся юрист Павло Довгопол.

Юлії вдалося допомогти швидше. Юрист підготував заяву до ДРАЦСу про внесення змін до актового запису. Заяву подав законний представник дівчини, якого призначили в закладі освіти.  Впродовж трьох місяців дані виправили — і дівчина отримала паспорт.

З Олександром було складніше. На момент розгляду справи йому вже виповнилося 18 років, тому законний представник не міг діяти від його імені. А відповідно до інструкції Міністерства юстиції України, заяву про внесення змін може подати лише людина, яка має паспорт. 

У цій ситуації єдиним варіантом було звернення до суду. Павло Довгопол підготував заяву до суду, в якій просив визнати протиправною бездіяльність відділу ДРАЦС щодо непроведення процедури внесення змін до актового запису цивільного стану громадян та зобов’язати внести ці зміни.

Суд заяву задовольнив частково — зобов’язав відділ ДРАЦС розглянути заяву про внесення змін до актового запису. Зараз питання перебуває в процесі вирішення, юрист звернувся до державної виконавчої служби та безпосередньо відділу ДРАЦС для виконання судового рішення.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 160/32775/24