назад

Люба-Любов — як розбіжності в архівному документі ускладнили для вихід на пенсію

Любові Степанівні не зарахували 15 років роботи в колгоспі.

Навесні 2024 року вона планувала вийти на пенсію у 60 років. Подала заяву до територіального відділення Пенсійного фонду України, в якій просила призначити  пенсію за віком, але отримала відмову через брак стажу.

Для  підтвердження трудового стажу вона витребувала  архівну довідку комунальної установи, в якій було зазначено, що у книзі обліку трудового стажу і заробітку та у книзі обліку розрахунків по оплаті праці працівників колгоспу за 1986-2001 роки наявні відомості про жінку, але в записах допущена  помилка, а саме вказано  ім’я «Люба», тоді як правильно –  «Любов».

Саме через цю помилку жінка не змогла оформити пенсію.

Щоб скористатися своїм правом на пенсію, вона вирішила доводити наявність потрібного страхового стажу і звернулася по допомогу до Новосанжарського бюро правничої допомоги.

Любов Степанівна має низький дохід, а отже і право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти її інтереси доручили юристці бюро Наталію Кірнос.

Вона підготувала та подала до суду заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документа — архівної довідки.

Суд взяв до уваги надані докази та покази свідків і встановив факт належності архівної довідки, яка доводила, що саме Любов Степанівна працювала 15 років в колгоспі.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 542/983/24.

Довідково. Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.