назад

Як вийти на свободу з паспортом громадянина України

Василю — 35 років, але в нього ніколи не було паспорта. Фактично він був особою без громадянства. Відбуваючи покарання в одній з виправних колоній на Івано-Франківщині, чоловік вирішив отримати паспорт громадянина України. Звернувся до Державної міграційної служби України, однак йому відмовили — бо не надав документ, що підтверджує факт проживання на території України станом на 24.08.1991.

Народився Василь у Первомайську, Луганської області. Місто зараз окуповане, тому отримати будь-яку інформацію про місце його проживання та реєстрації неможливо.

У таких випадках потрібно звертатися до суду. Тож по допомогу чоловік звернувся до фахівців системи БПД.

Люди, які не мають документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України можуть отримати безоплатно послуги з представництва інтересів у судах та складення документів для звернення до суду з питань встановлення в судовому порядку фактів, що мають юридичне значення, пов’язаних з оформленням та видачею таких документів.

Представляти інтереси було доручено адвокатці, що співпрацює з системою БПД, Лілії Голіней.

«Я приїхала до Василя в колонію. Він мені розповів свою історію, показав наявні в нього документи. Я визначила, які ще додаткові запити мені необхідно буде направити», — розповіла адвокатка.

Вдалося отримати дані, що мати Василя станом на 1994 року була громадянкою України, про що свідчить актовий запис про розірвання шлюбу між його батьками. І що сам Василь у 2004 році закінчив загальноосвітню школу та отримав документи про це.

Ці факти дали можливість дійти висновку про те, що Василь станом на 24.08.1991 був неповнолітнім і проживав зі своїми батьками на території України і його мати після 24.08.1991 була зареєстрована як громадянка України.

Це дало можливість встановити факт проживання Василя на території України станом на 24.08.1991.

Тепер Василь зможе повторно звернутися до Державної міграційної служби України і нарешті отримати паспорт.

Система безоплатної правової допомоги гарантує недискримінацію осіб у доступі до правової допомоги.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 346/1087/23