назад

Навіть якщо майно знаходиться на ТОТ, спадщину треба оформлювати вчасно, це потрібно для реєстрації воєнного злочину

Вікторія – переселенка з Бахмута. На початку повномасштабного вторгнення виїхала до Кіровоградщини. Її батько залишився вдома на Донеччині, де через деякий час помер. Згодом місто окупували, будинок зруйновано.

«За життя батько склав заповіт, яким залишив мені будинок та земельну ділянку. Одразу я не могла звернутися до нотаріуса по оформлення спадщини. Зараз будинок зруйновано, але для реєстрації воєнного злочину мені потрібні документи, що підтверджують право власності на майно», – розповідає Вікторія.

Коли жінка звернулася до нотаріуса для оформлення спадщини, то отримала відмову через пропуск строку на прийняття спадщини.

По допомогу Вікторія звернулась до системи БПД — Світловодського бюро правничої допомоги, що на Кіровоградщині.

Юристи пояснили, що єдиним способом розв’язання питання є звернення до суду із заявою про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

Оскільки Вікторія є внутрішньо переміщеною особою, вона має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. 

Юристка бюро Алла Мирошник підготувала заяву до суду, в якій просила встановити додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки причина, через яку Вікторія запізнилася з подачею заяви була поважною – активні бойові дії в місці проживання жінки та місцем знаходження спадкового майна.

Суд заяву задовольнив та встановив додатковий строк, що дало можливість Вікторії подати заяву на прийняття спадщину до нотаріуса та зареєструвати воєнний злочин. Це в майбутньому допоможе Вікторії отримати компенсацію за зруйнований будинок.

«Коли справа стосується оформлення права власності на майно, що знаходиться на ТОТ, деякі українці помилково вважають, що це можна відкласти до деокупації. Але зволікати не варто, адже так це може ускладнити оформлення документів у майбутньому. А якщо майно пошкоджено чи зруйноване, то без документів на це майно зареєструвати воєнний злочин та отримати відповідну компенсацію неможливо», – коментує юристка.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №229/6115/23