назад

Пані Олена – мешканка Херсонщини. Коли вона звернулась до Пенсійного фонду для оформлення пенсії, то отримала відмову – не вистачило страхового стажу, адже понад 13 років роботи не зарахували.

Через те, що в трудовій не було запису про перейменування підприємства, не врахували 8 років стажу з 1988 по 1996 роки. Адже назва, вказана при прийнятті на роботу, відрізняється від назви в печатці під час звільнення. І ще п’ять з 1996 по 2001 роки, бо в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, відсутня інформація про сплату страхових внесків.

Не погоджуючись з цим рішенням, пані Олена звернулась до Херсонського бюро правничої допомоги. 

Оскільки  середньомісячний дохід жінки не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, вона має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. 

Допомогти пані Олені взялася юристка Ніна Шеховцова.

Фахівчиня підготувала позовну заяву до суду, в якій просила визнати рішення Пенсійного фонду про відмову у призначенні пенсії за віком протиправним та скасувати його. А також зобов’язати Пенсійний фонд  повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком В заяві юристка зазначила, що  працівник не може нести відповідальність за допущені роботодавцем порушення  при заповненні трудової книжки чи недотримання вимог чинного законодавства щодо порядку та строку сплати страхових внесків. 

Суд позов задовольнив частково, визнав протиправним та скасував рішення Пенсійного фонду про відмову у призначенні пенсії за віком. Зобов’язав зарахувати до страхового стажу періоди роботи з 1988 по 1996 років та з 2000 до 2001 року та повторно розглянути заяву пані Олені у призначенні пенсії за віком. А також стягнув з Пенсійного фонду на користь пані Олени судові витрати у розмірі 1211 грн 20 коп.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 560/5005/24