назад

Необхідність піклуватись про непрацездатних батьків – це не лише питання моралі, а насамперед – обов’язок, визначений законом

Завдяки зусиллям фахівця Рівненського місцевого центру з надання БВПД Пархоменка Віталія, судом прийнято рішення про стягнення з повнолітнього сина аліментів на утримання непрацездатної матері.

Стаття 51 Конституції України передбачає обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Не вдаючись у глибинний зміст терміну «піклування», за змістом статті 202 Сімейного кодексу України визначено, що повнолітні діти як мінімум мають утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Клієнтка, яка звернулась до Рівненського місцевого центру з надання БВПД – пані Надія (ім’я змінено) повідомила, що проживає у одному помешканні зі своїм повнолітнім сином, стосунки з яким є досить складними. Він працює неофіційно, отримує немалий заробіток, але будь-якої участі у її житті не бере, жодних коштів, в т.ч. числі на сплату комунальних платежів не надає.

Сама вона є інвалідом 3 групи, отримує пенсію з інвалідності, яка не покриває необхідних витрат на проживання, харчування та лікування. Крім того, п. Надія має ще одного сина, який є дитиною інвалідом та знаходиться на її утриманні.

Вивчивши всі обставини справи, Віталій Пархоменко підготував відповідну позовну заяву до суду. В результаті, 08 листопада 2018 року Рівненський міським судом прийнято рішення про стягнення з повнолітнього сина пані Надії аліментів на її утримання в розмірі 600 грн. щомісячно.