назад

Особливості продажу нерухомого майна в умовах воєнного стану

Посвідчити договори купівлі-продажу, обміну, дарування нерухомого майна можуть лише нотаріуси, які включені до Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

З червня 2022 року набули чинності деякі зміни щодо продажу нерухомого майна. Укласти договір купівлі-продажу квартири, будинку, іншої нерухомості тепер можна не лише за місцезнаходженням такої нерухомості. Місцем укладення таких договорів може бути:

  • зареєстроване місце проживання («прописка») покупця або продавця;
  • місце знаходження такого майна;
  • місце знаходження юридичної особи, яка є однією зі сторін угоди.
Перелік нотаріусів можна переглянути за посиланням http://surl.li/cnixs.

Нотаріуси, що включені до Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна, можуть також посвідчувати договори купівлі-продажу нерухомості, яка знаходиться в районах бойових дій.

На час воєнного стану встановлені такі умови до укладання договорів з нерухомістю на підставі довіреності.

На день підписання договору на відчуження нерухомого майна має пройти не більше одного місяця з дня посвідчення такої довіреності нотаріусом або не більше двох місяців, якщо її було посвідчено консульською установою (дипломатичним представництвом) України або уповноваженим органом іноземної держави.

Якщо минуло більше часу, представнику необхідно буде надати нотаріусу заяву від власника нерухомості про підтвердження дії довіреності. При цьому справжність підпису на такій заяві має бути засвідчено нотаріусом (не раніше ніж за 7 календарних днів) або консульською установою (дипломатичним представництвом) України, іноземною установою (не раніше ніж за один місяць до дня укладення відповідного договору).

Харківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги