Лідія Василівна —– переселенка з Луганщини. Восени минулого року звернулася до Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком.
У пенсійному фонді нарахували пані Лідії 30 років 11 місяців страхового стажу та призначили пенсію.
Проте під час розрахунку страхового стажу не зарахували період її роботи на Сєвєродонецькому приладобудівному заводі з 1986 по 1990 роки, через виправлення у трудовій книжці, які не були засвідчені належним чином.
Так, в записі про прийняття на роботу є виправлення в номері наказу, зроблене іншим чорнилом і не засвідчене підписом відповідальної особи та печаткою підприємства.
Лідія Василівна вирішила відстоювати 4 роки свого стажу. Вона звернулася до системи надання БПД —– Кам’янець-Подільського бюро правничої допомоги. Статус ВПО дає жінці право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.
Представляти її інтереси у суді доручили адвокату, що співпрацює із системою надання БПД, Володимиру Мутасу.
Він ознайомився з наданими клієнткою документами, підготував та подав до суду позов про визнання рішення Пенсійного фонду України протиправним та зобов’язання вчинити дії.
Суд погодився з доводами позивачки та її адвоката й задовольнив позовну заяву у повному обсязі —– визнав рішення Пенсійного фонду України протиправним та зобов’язав його зарахувати ці чотири роки до страхового стажу.
Не погоджуючись з цим рішенням, Пенсійний фонд подав на нього апеляційну скаргу.
Розглянувши справу, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а рішення суду першої інстанції було ухвалене на підставі всебічного та повного розгляду обставин справи. Як результат —– залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції —– без змін.
Довідково. Позовну заяву адвокат аргументував нормами чинного законодавства, зокрема Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до яких на пані Лідію не може бути покладена відповідальність за неправильне заповнення трудової, оскільки це обов’язок роботодавця. А наявність виправлень у трудовій книжці без належного засвідчення не є підставою для виключення цього періоду з трудового стажу, що дає право на пенсію.