назад

Отримання свідоцтва про народження дитини під час дії воєнного стану

Попри війну життя триває. Щодня в Україні на світ з’являються маленькі громадяни нашої держави. Звісно, що воєнний стан вніс корективи у повсякденне життя та роботу державних сервісів. Тож сьогодні хочемо Вам розповісти про процедуру отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану.

Міністерством охорони здоров’я України затверджено наказ від 04.03.2022 № 407 “Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану” (далі – наказ), відповідно до якого свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану можуть видавати медичні працівники закладів охорони здоров’я та фізичні особи – підприємці, що одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, які надавали допомогу при пологах, проводили перший огляд новонародженого, проводили перший медичний огляд породіллі після пологів, у тому числі поза закладом охорони здоров’я, без можливості подальшого транспортування породіллі та новонародженого до відповідного надавача медичної допомоги або за умови її відмови від такого транспортування в обставинах підвищеної загрози життю та здоров’ю.

Куди звертатися: Для оформлення свідоцтва про народження дитини необхідно звернутися до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану, де немає активних бойових дій. Зареєструвати дитину можна в будь-якому відділі, який працює, незалежно від місця народження дитини та місця проживання батьків. Для реєстрації знадобиться лише паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о.

Медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о) на кожний випадок народження живої дитини заповнюють медичні працівники закладів охорони здоров’я та ФОП, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, які:

  • надавали допомогу при пологах;
  • здійснювали перший медичний огляд новонародженого;
  • проводили перший медичний огляд породіллі після пологів.

Якщо медичний працівник не зможе видати породіллі медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о), наказом дозволено медпрацівнику виписати довідку довільної форми у двох екземплярах. Один із яких передається матері, а другий — на зберігання до медзакладу.

Через відключення реєстру медичних висновків державна реєстрація народження за електронною комплексною послугою «єМалятко», на підставі електронного медичного висновку тимчасового не проводиться.

Заслуговує на увагу: Відповідно до вимог ст. 144 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Зазначена послуга є безкоштовною.

Гарячі лінії відділів Державної реєстрації актів цивільного стану:

https://minjust.gov.ua/…/garyachi-linii-viddiliv…

При підготовці консультації використані матеріали :

Наказ від 04.03.2022  № 407  Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0293-22#Text

Наказ від 08.08.2006  № 545  Про впорядкування ведення медичної  документації, яка засвідчує випадки  народження і смерті: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1150-06#Text

Консультацію підготувала Оксана Костюк завідувач сектору «Корецьке бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання БВПД.