назад

Перед виходом на пенсію довелося встановлювати факт належності трудової книжки у суді

Віталію відмовили у територіальному відділенні Пенсійного фонду України у призначенні пенсії за віком.

На той момент чоловіку вже виповнилося 60 років і він мав необхідний страховий стаж для виходу на пенсію. Для підтвердження цього він подав всі необхідні документи, зокрема і трудову книжку. Проте, спеціаліст сервісного центру Пенсійного фонду виявив невідповідність в наданих документах, саме через них Віталій отримав відмову та рекомендацію звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа – трудової книжки.

Справа в тому, що у трудовій книжці прізвище написане з помилкою.

Річ у тім, що свідоцтво про народження чоловіка було видане російською мовою, оскільки тоді переважну більшість документів оформлювали так, а при перекладі українською і виник помилковий запис в документі.

Щоб виправити невідповідність у документах у судовому порядку, Віталій звернувся до Білоцерківського бюро правничої допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, він має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді доручили юристці Оксані Зваді.

Вона підготувала та подала до суду позовну заяву про встановлення факту, що має юридичне значення.

В обґрунтування позовних вимог юристка наводила норми чинного законодавства та подала копії документів, зокрема паспорта, військового квитка, технічного паспорта на квартиру, що допомогли встановити факт належності трудової книжки Віталію.

Так, відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 року № 301 «Про трудові книжки працівників» відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства.

Отож, на працівника не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у його трудовій книжці, оскільки не несе відповідальності за заповнення трудової книжки, бо записи у трудову вносяться відповідальним працівником підприємства, а не особисто працівником.

Недоліки заповнення трудової книжки не можуть бути підставою для не врахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.

Суд вивчив всі обставини справи та дослідив надані документи, після чого задовольнив позовні вимоги клієнта системи БПД у повному обсязі, встановивши факт належності йому трудової книжки.

Отож, єдину перепону для виходу пана Віталія на пенсію вдалося подолати у судовому порядку.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 357/1110/24.