Сергію Михайловичу було майже 59 років, він учасник бойових дій.
У березні 2024 року чоловік звернувся до Пенсійного фонду України щодо призначення дострокової пенсії за віком на пільгових умовах, як військовослужбовцю який брав участь у бойових діях.
Проте в призначенні пенсії йому відмовили, бо під час підрахунку його страхового стажу не зарахували 12 років роботи в колгоспі. Це рішення аргументували відсутністю уточнюючої довідки про встановлений мінімум та фактично відпрацьовані вихододні.
По допомогу він звернувся до Машівського бюро правничої допомоги.
Оскільки він учасник бойових дій — має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.
Представляти його інтереси уповноважили юриста Максима Дворовенка.
Він підготував та подав до суду позовну заяву про визнання дій Пенсійного фонду протиправним, скасування рішення та зобов’язання вчинити певні дії.
До заяви додав копії необхідних документів, зокрема і архівної довідки КЗ “Машівський трудовий архів” та трудової книжки колгоспника, де у розділі “Відомості про роботу” наявні наступні записи про фактично виконаний та встановлений мінімум трудової участі в господарстві, тобто кількість вироблених трудоднів.
Взявши до уваги наведені законодавчі норми та надані документи, суд дійшов висновку про помилковість доводів управління Пенсійного фонду України про відсутність підстав для призначення пенсії, визнав протиправним і скасував його рішення та зобов’язав повторно розглянути заяву Сергія Михайловича про призначення пенсії за віком.
Зараз чоловік вже отримує пенсію.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 440/6434/24.
Довідково. Відповідно до пункту 4 частини першої статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці які брали участь у бойових діях після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.