назад

Переселенці довелося у суді доводити, що за комунальні послуги вона сумлінно платить, хоч і не живе в своєму житлі

Ольга — внутрішньо переміщена особа. У січні 2023 року вона була вимушена переїхати з Лозівського району Харківщини до Красноградського.

2 липня 2024 року жінка отримала судовий наказ про стягнення з неї на користь Комунального підприємства «Теплосервіс» понад 42 тис. грн заборгованості за житлово-комунальні послуги.

З цією проблемою вона одразу звернулася до Сахновщинського бюро правничої допомоги.

«Коли я отримала поштою судовий наказ, вирішила, що сталася якась помилка, оскільки сплачую комунальні послуги регулярно, і як доказ маю відповідні платіжні документи», — розповіла пані Ольга.

Жінка була впевнена, що боргів немає, тож хотіла скасувати цей судовий наказ.

Незважаючи на те, що півтора року не живе у своїй квартирі, вона все одно сплачує комунальні послуги. За період нарахування боргу з 01.06.2021 по 01.06.2024 має платіжки на загальну суму майже 36 тис. грн.

Ольга має статус ВПО, а отже, і право на безоплатну допомогу при зверненні до суду.

Представляти її інтереси доручили юристці бюро Людмилі Клімовій.

Вона підготувала та подала до суду позовну заяву про скасування судового наказу, до заяви додала копії документів та сплачених платіжок за теплопостачання.

Свою правову позицію аргументувала нормами чинного законодавства.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 170 Цивільного процесуального кодексу України, боржник має право протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до нього документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу про стягнення аліментів на утримання дітей.

Річ у тому, що судовий наказ видається лише за умови безспірності вимог.

Тобто в порядку наказного провадження задовольняються тільки ті вимоги заявника, які мають безспірний характер. Наявність заперечень у боржника проти вимог стягувача означає наявність спору про право.

Оскільки під час розгляду заяви про видачу судового наказу закон не зобов’язує перевіряти наявні матеріали справи, то відповідна заява боржника є єдиною підставою для скасування судового наказу.

Отже, суд взяв до уваги наведені докази і скасував судовий наказ.

Тепер Ольга не зобов’язана сплачувати неіснуючий борг.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 629/3611/24.