Олександр —– внутрішній переселенець. Чоловік був вимушений покинути окуповану Донеччину і переїхати до Києва.
Коли йому виповнилося 60 років — звернувся до територіального відділення Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії за віком, до заяви додав всі необхідні документи. Але йому відмовили.
Так, до страхового стажу не зарахували кілька періодів його трудової діяльності, серед причин: некоректна дата підстави звільнення з роботи, запис працевлаштування не засвідчено печаткою, відсутня підстава звільнення з роботи, відсутні відомості про роботу в системі персоніфікованого обліку, довідки видані більш раннім періодом та потребують акту зустрічної перевірки.
Після поради знайомих Олександр вирішив відстоювати свої права і звернувся по допомогу до Солом’янського бюро правничої допомоги.
Статус ВПО дає йому право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.
Представляти його інтереси доручили юристці бюро Світлані Олійник.
Вона проаналізувала необхідні документи, зокрема трудову Олександра, підготувала та подала до суду позовну заяву, в якій просила визнати рішення Пенсійного фонду протиправними, скасувати його та зобов’язати повторно розглянути справу чоловіка, зарахувавши спірні періоди роботи.
Свої позовні вимоги аргументувала нормами чинного законодавства, зокрема Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», відповідно до яких людина не може нести відповідальність за неправильне ведення її трудової книжки.
Суд погодився з доводами юристки та задовольнив позовну заяву у повному обсязі.
Проте Пенсійний фонд не погодився з таким рішенням та подав на нього апеляційну скаргу, яку апеляційний суд залишив без задоволення, а рішення суду першої інстанції —– без змін.
Тепер Олександру мають зарахувати спірні періоди роботи і призначити пенсійні виплати.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 200/2476/24.