Після смерті близької людини Людмила, щоб прийняти спадщину, звернулась до нотаріальної контори. Під час перевірки документів, нотаріус встановив, що на її нерухоме майно накладений арешт.
Щоб з’ясувати підстави для цього арешту вона звернулася до територіального відділу Державної виконавчої служби.
З’ясувалося, що у відділі перебуває тридцять виконавчих проваджень відносно неї. Ці провадження пов’язані з заборгованостями з оплати житлово-комунальних послуг в різні періоди.
Людмила й справді мала заборгованості за комунальні послуги, але давно їх погасила.
Попри те, що у Людмили були довідки про відсутність заборгованостей перед надавачами комунальних послуг, орган ДВС відмовив у знятті арешту з майна, оскільки трирічний термін зберігання вказаних виконавчих проваджень закінчився, всі вони були знищені, тож ідентифікувати в межах якого виконавчого провадження було накладено арешт у такому разі було неможливо.
За допомогою жінка звернулась до системи БПД — Черкаського бюро правничої допомоги.
Юристка бюро роз’яснила клієнтці, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, порушено їхні права чи свободи.
Отож, Людмилі рекомендували звернутися до суду, бо вирішити її питання в позасудовому порядку неможливо.
Оскільки, середньомісячний дохід пенсіонерки не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу.
Відтак, представляти її інтереси у суді доручили адвокатці, яка співпрацює з системою БПД, Анні Кушнір.
Вона проаналізувала обставини справи, зібрала необхідні докази, зокрема довідки від комунальних підприємств про відсутність заборгованості, підготувала та подала до суду скаргу на бездіяльність державного виконавця.
Оскільки, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» арешт з майна може бути знятий за рішенням суду. А Цивільним кодексом України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Отож, у результаті розгляду справи, суд задовольнив скаргу клієнтки та зобов’язав територіальний відділ ДВС зняти арешт з майна пенсіонерки та обтяження на відчуження нерухомого майна .
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №711/6035/23.