Михайло 9 років працював на підприємстві з виготовлення виробів з бетону. Навесні цього року чоловіка звільнили з роботи, аргументувавши це скороченням чисельності працівників. Йому повідомили про нараховану суму, яку він мав отримати при звільненні, але не виплатили її.
Зрозумівши, що його трудові права порушили, Михайло звернувся до Вишневського бюро правової допомоги та поцікавився у юристів, яким чином можна стягнути з підприємства нараховану, але не виплачену заробітну плату, компенсацію за невикористану відпустку та вихідну допомогу.
Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, йому запропонували скористатися правом на безоплатну вторинну правову допомогу і призначили представляти його інтереси у суді адвоката, що співпрацює з системою БПД, Віталія Каращука.
Він, в свою чергу, склав позовну заяву про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні до Товариства з обмеженою відповідальністю, в якому працював клієнт.
У позовній заяві він посилався на Кодекс законів про працю, а також на Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №100.
Отож, відповідно до Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. А у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у строки, визначені Кодексом, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців.
У травні 2023 року Віталій Каращук, як представник Михайла, обґрунтовував позовні вимоги клієнта судовому засіданні. Як результат — отримав позитивне рішення, яким суд задовольнив стягнення з роботодавця невиплаченої заробітної плати та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку та зобов’язав стягнути з нього заборгованість.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 372/1539/23