назад

Податкова намагалась стягнути понад 37 тисяч з малозабезпеченого чоловіка

У 2021 році Василь отримав від податкової вимогу сплатити понад 37 тисяч заборгованості з ЄСВ.  Це неабияк здивувало чоловіка. Адже підприємницькою діяльністю він давно  не займався і доходів від неї не отримував.

Ще у 2000 році Василь зареєструвався, як фізична особа-підприємець (ФОП). Проте в 2004 році набрав чинності Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Василь тоді мав звернутись до державного реєстратора, щоб його включили до ЄДР як фізичну особу-підприємця та замінили свідоцтво про його державну реєстрацію на свідоцтво про державну реєстрацію єдиного зразка. Це дало б йому можливість і надалі мати право на зайняття підприємницькою діяльністю. Проте Василь цього не зробив.

Тобто фактично з 2004 року він не мав права займатися підприємницькою діяльністю, а отже і не мав обов’язку сплачувати ЄСВ.

Натомість у податковій вважали, що позаяк у 2017 році змінилось законодавство, згідно з яким ФОПи, які не займаються підприємницькою діяльністю і не отримують прибутків, також повинні сплачувати ЄСВ, то Василь має по них борг.

Таку вимогу чоловік вважав необґрунтованою, тому за захистом своїх прав звернувся до Луцького бюро правничої допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід Василя не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму — він має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Представляти його інтереси доручили адвокату, який співпрацює з системою надання БПД, Олександру Носкову.

Адвокат склав позовну заяву до суду про визнання податкової вимоги протиправною та її скасування.

Дослідивши матеріали справи, суд задовольнив позов в повному обсязі.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень№ 140/11825/25