назад
17.02.20

Працівниця Ніжинського місцевого центру захистила жінку та її дітей від знущаннь колишнього чоловіка

У вересні 2019 року до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги звернулася жінка з проханням захистити її від колишнього чоловіка, який під приводом того, що хоче побачитись із дітьми, приходить у її квартиру та знущається. Чоловік ніде не працює, веде аморальний спосіб життя, постійно погрожує розправою, нецензурно лається, душить руками та ременем, завдаючи тілесні ушкодження їй та дітям, чим робить її життя нестерпним. Від таких дій жінка відчуває емоційну невпевненість, нездатність себе захистити, хвилюється за свою безпеку та дітей.

За дорученням центру захист її прав здійснювала начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Анна Величко.

В ході судового засідання встановлено, що жінка є власником квартири. Із жовтня 2013 року вони розлучені, не мешкають разом, але чоловік продовжує залякувати жінку, погрожуючи фізичною розправою за допомогою мобільного телефону та особистими візитами. Неодноразові звернення за допомогою до правоохоронних органів, а також постанови суду про притягнення відповідача до адміністративної відповідальності, порушення кримінальної справи не дали жодного результату.

Факти насилля в сім’ї, вчинення психологічного та фізичного насилля, підтверджуються висновком лікаря та актом, складеним комісією у справах дітей Ніжинського міськвиконкому.

З огляду на викладене, представник заявниці, захищаючи права жінки, просила суд видати обмежувальний припис стосовно кривдника та визначити заходи тимчасового обмеження його прав.

Довідково!!!
Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків:
1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Важливо!!!
Постраждала особа може вимагати від кривдника компенсації її витрат на лікування, отримання консультацій або на оренду житла, яке вона винаймає (винаймала) з метою запобігання вчиненню стосовно неї домашнього насильства, а також періодичних витрат на її утримання, утримання дітей чи інших членів сім’ї, які перебувають (перебували) на утриманні кривдника, у порядку, передбаченому законодавством.

03 вересня 2019 року Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області задовольнив позов. Рішення суду підлягає негайному виконанню, а саме: видати обмежувальний припис стосовно чоловіка на строк 6 (шість) місяців; заборонити перебувати в місці реєстрації та проживання постраждалої; заборонити наближатися на відстань менше 300 метрів до місці реєстрації та проживання жінки.