назад

Тетяні відмовили в територіальному відділенні Пенсійного фонду України, куди вона зверталася для призначення пільгової пенсії.

Жінка подавала до установи документи та заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Проте у Пенсійному фонді вказали на недостатність необхідного пенсійного віку.

Тетяна не погодилася з такою аргументацією відмови, бо все життя тяжко працювала, зокрема і на шахті Східного гірничо-збагачувального комбінату. Це підприємство видобувало уран.

Отож, вона вирішила захищати свої інтереси і по допомогу у цій справі звернулася до Жовтоводського бюро правничої допомоги.

Оскільки її середньомісячний дохід не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, вона має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти інтереси клієнтки доручили юристу Марку Веремейчику.

Він підготував та подав до суду позовну заяву* до Пенсійного фонду України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії.

На момент звернення до територіального відділення Пенсійного фонду України Тетяні виповнилося 48 років 5 місяців 29 днів, а її страховий стаж становить майже 24 роки, з них пільговий – 7 років 8 місяців 29 днів. Це дає їй право виходу на пенсію на пільгових умовах.

З урахуванням наведених норм, суд дійшов висновку про помилковість доводів ПФУ про відсутність підстав для призначення пенсії пані Тетяні, визнав протиправним і скасував його рішення та зобов’язав призначити пенсію за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, з моменту звернення з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 160/27633/23.

* У позовній заяві юрист посилався на положення п. «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (в редакції від 09.12.2012 до внесення змін Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213) де було встановлено, що на пенсію за віком на пільгових умовах мають право, незалежно від місця останньої роботи:

а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, – за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

чоловіки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

жінки – після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.