Олександр має двох синів – 12 та 16 років. Однак при реєстрації народження дітей він не був записаний їх батьком, а отже юридично ним не є.
Офіційно шлюб з матір’ю дітей Олександр не укладав, але весь час вони жили однією сім’єю і разом виховували дітей. Проблема виникла, коли цивільна дружина Олександра з дітьми виїхали до Дніпропетровщини.
«Дружина перестала займатися дітьми, дійшло до того, що соціальні служби забрали від неї дітей. За моїм клопотанням дітей передали мені, але тимчасово – поки не буде встановлене батьківство», – розповідає Олександр.
По допомогу у встановленні батьківства через суд, чоловік звернувся до системи БПД – Великоолександрівського бюро правничої допомоги.
Оскільки Олександр є внутрішньо переміщеною особою, він має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Представляти його інтереси уповноважили юристку Ольгу Соколенко.
Юристка підготувала заяву про встановлення до суду щодо встановлення факту батьківства.
«Із судової практики, факти батьківства найчастіше встановлюються за наявності генетичної експертизи. ЇЇ проведення не є безкоштовним. Наш клієнт не мав коштів на її проведення. А тому перед нами постала задача зібрати переконливу доказову базу – відомості, що засвідчували походження дітей від нього (листи, заяви, анкети, довідки зі школи, інші документи, а також показання свідків). Адже при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Тобто можливо й без проведення генетичної експертизи», – пояснює юристка.
Суд заяву задовольнив та встановив факт батьківства Олександра. Після набрання рішення суду він змінив відомості до актових записів про народження дітей та отримає нові свідоцтва про їх народження.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 650/199/23