До Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся 83-річний чоловік з метою встановлення факту родинних зв’язків. Його батько, 1908 року народження, народився та проживав у смт Краснопілля, був учасником бойових дій у фінській війні 1939-1940 рр., у Другій світовій війні 1941-1945 рр., у війні з Японією 1945 року.
Проблема була в тому, що у різних документах прізвище батька було записано по-різному. Так, в одних випадках, воно писалось з двома літерами «с», а в інших – з однією.
Чоловік, який звернувся до Сумського місцевого центру за допомогою, має право на встановлення надбавки до пенсії за особливі заслуги (через втрату годувальника). У зв’язку з різним написанням прізвища його батька Управлінням соціального захисту населення у м. Суми було роз’яснено, що саме його батько був нагороджений державними нагородами СРСР, що дають право на отримання доплати за заслуги перед Україною. Таким чином, чоловік просить встановити факт належності архівної довідки Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації 2015 року, в якій зазначено, що його батько 1908 року, уродженець с. Краснопілля Краснопільського району Сумської області, проходив службу в складі 842 стрілкового полку та нагороджений: орденом Червоної зірки, медалями «За відвагу», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні», «За перемогу над Японією», «За визволення Праги».
Працівники Сумського місцевого центру надали клієнтові адвоката Ігоря Марченка, який склав позовну заяву до Ковпаківського районного суду м.Суми про встановлення факту родинних зв’язків.
Cуд, дослідивши надані докази, вважає, що заява підлягає задоволенню.
Судом було встановлено, що батько заявника дійсно брав участь у бойових діях фінської, Великої Вітчизняної війни та у війні з Японією. Наведені дані були підтверджені довідкою Сумського військового комісаріату у 2015 році та архівною довідкою Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації у 2015 році. Заявник має право на встановлення надбавки до пенсії за особливі заслуги (через втрату годувальника).
Тому суд виніс рішення: встановлення факту належності правовстановлюючих документів задовольнити повністю.
83-річний дідусь був щиро здивований такому оперативному вирішенню його проблеми, з усмішкою на вустах прийшов щоб подякувати колективу Сумського місцевого центру. Він написав подяку колективу центру та адвокатові, який представляв його інтереси. Тут вже здивувалися працівники місцевого центру , адже, як з`ясувалося, чоловік зовсім сліпий і є членом товариства сліпих.