Пані Марина (ім’я змінено з етичних переконань) – матір трьох дітей, двоє з яких є неповнолітніми, звернулася до сектору Краснопільського бюро правової допомоги. Жінка розповіла, що мала вже другий шлюб, а чоловік, з яким вона проживала останні декілька років, був іноземцем, що мав посвідку на тимчасове проживання в Україні.
Впродовж тривалого часу чоловік застосовував до дружини психологічне та фізичне насильство. Ба, більше, навіть пригнічував стан всієї родини – її бабусі, матері та дітей. Окрім того, вів аморальний спосіб життя та мав стосунки з іншою жінкою. Таким чином, вся сім’я жінки опинилася в колі психологічного тиску «кривдника».
Коли Марина зверталася за допомогою до поліції, то прийняті поліцією заходи не були настільки дієвими, щоб забезпечити гідне життя її сім’ї.
Жінка прохала допомогти їй у забезпеченні безпеки як її самої,так і членів родини, вирішити та надати правову допомогу щодо розірвання шлюбу з кривдником та подальшого позбавлення його батьківських прав та стягнення з його аліментів на утримання спільної дитини.
Аби допомогти жінці місцевий центр з надання БВПД доручив цю справу завідувачу Краснопільського юро правової допомоги Сергію Куцеренко. Юрист порадив пані Марині повторно письмово звернутися із заявою до органів поліції щодо притягнення «кривдника» до відповідальності за такі дії. Паралельно цьому, жінка, за допомогою правозахисника системи БПД, звернулася до суду з питанням щодо винесення стосовно «кривдника» обмежувального припису, який би забороняв особі перебувати разом з нею та членами родини в одному житловому приміщенні, забороняв здійснювати телефонні розмови та обмежив спілкування.
Далі спільно з юристом Марина подала до суду позов щодо розірвання шлюбу з її чоловіком та подальше позбавлення його батьківських прав і стягнення аліментів на дитину.
Позовні вимоги жінки суд задоволив повністю.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: