назад

Щоб успадкувати майно, довелося знімати з нього арешт у судовому порядку

Миколі відмовив нотаріус в оформленні спадщини, що відкрилася після смерті його матері. В нотаріальній конторі йому повідомили, що на майно померлої накладений арешт, а отже немає можливості вчиняти нотаріальні дії.

Чоловік згадав, що колись давно матір мала борги, через які було відкрите виконавче провадження. Та жінка виплатила всі боргові зобов’язання, а виконавець чомусь не зняв арешт з майна.

З цією проблемою Микола звернувся до Нікопольського бюро правничої допомоги.

Юристка бюро Тетяна Половинцева порадила йому подати заяву про зняття арешту з майна до територіального відділу державної виконавчої служби, а згодом допомогла підготувати цю заяву.

У відповідь на заяву виконавча служба проінформувала, що відповідно до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, арешт накладений на підставі постанови про відкриття виконавчого провадження, виданої 2013 року. А відповідно до вимог чинного законодавства, завершені виконавчі провадження підлягають знищенню після трирічного зберігання в архіві органу державної виконавчої служби.

Отож, зняти арешт з нерухомого майна матері Миколи можна лише у судовому порядку.

Чоловік має статус учасника бойових дій, саме він дає йому право на безоплатну вторинну правничу допомогу.

Представляти інтереси клієнта у суді доручили юристці Тетяні Половинцевій.

Вона зібрала необхідні докази, зокрема копії документів, що підтверджували відсутність підстав для арешту майна та відсутність заборгованості у Миколи перед стягувачем, направила запит та отримала відповідь від стягувача про відсутність претензії, яка стала ключовим доказом у справі та підставою для скасування арешту.

Потім підготувала та подала до суду позовну заяву про зняття арешту з нерухомого майна, до заяви надала необхідні докази.

Суд проаналізував надані докази та задовольнив позовні вимоги Миколи у повному обсязі — зобов’язав виконавчу службу зняти арешт з нерухомого майна.

На сьогоднішній день виконавча служба вже зняла арешт, а Микола зміг реалізувати своє право на спадкування.

Це рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 182/644/24.