Інспектор Корсунь-Шевченківського РП Городищенського МРВ КВІ УДПтС України в Черкаській області звернувся з поданням до суду про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком суду, оскільки засуджений не став виконувати обов’язки, які на нього були покладені вироком суду, внаслідок чого чотири рази підряд не з’являвся на реєстрацію в органи КВІ без поважних причин та не повідомляв про зміну свого місця проживання, внаслідок чого був оголошений у розшук та затриманий за межами Корсунь-Шевченківського району.
Ухвалою Корсунь-Шевченківського районного суду від 30.04.2014 року подання інспектора Корсунь-Шевченківського РП Городищенського МРВ КВІ УДПтС України в Черкаській області задоволено. Громадянин А. направлений відбувати реальне покарання, призначене вироком Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області. Обрано запобіжний захід тримання під вартою.
Не погоджуючись з ухвалою суду обвинувачений, в своїй заяві просив ухвалу суду скасувати. В судовому засіданні адвокат Радько Юрій Миколайович, який діяв за дорученням Черкаського ОЦБВПД, звернув увагу суду на те, що його підзахисний мав вагомі причини не з’являтися на реєстрацію в органи КВІ. Обґрунтовуючи це тим, що в період з 12 січня 2014 року по 4 березня 2014 року в складі 37-ї сотні Самооборони Майдану громадянин А. брав активну участь у Революції Гідності і виконував обов’язки десятника. Після цього їх підрозділ, в зв’язку з подіями в Криму, перемістили до Харківської та Одеської області, де вони виконували покладені на них важливі для народу України та держави завдання. Разом з тим, громадянин А. пояснив, що він телефонував інспектору КВІ про неможливість його явки на реєстрацію з вищенаведених підстав та в разі явки на реєстрацію його б арештували, як активного учасника Майдану.
З’ясувавши позицію прокурора, думку засудженого та його захисника, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що вона підлягає задоволенню, вважаючи неявку громадянина А. на реєстрацію в КВІ поважною.
Отже, завдяки професійній та якісній роботі захисника Радько Ю.М., апеляційним судом Черкаської області апеляційну скаргу громадянина А. на підставі ст.ст. 405, 407, 409 КПК України задоволено. Ухвалу Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області 30.04.2014 року про направлення громадянина А. для відбування покарання, призначеного за вироком Корсунь-Шевченківського районного суду від 02.10.2013 року за ч.1 ст.185, ч.2 ст 185, ч.3 ст. 185, ст. 263, ч.1 ст. 309, 70 КК України у вигляді п’яти років позбавлення волі було скасовано.