До Херсонського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин О., якого постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 01.02.2019 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення за статтею 184 КУпАП, у зв’язку з ухиленням від виконання батьківських обов’язків.
Причиною притягнення до відповідальності став наступний інцидент: 27.12.2018 клієнт проявив неуважність та відволікся на нетривалий період часу, за який його маленька дитина випила пігулки “Езол” та була доставлена в лікарню з медикаментозним отруєнням.
Не погоджуючись з висновком суду, клієнт звернувся до Херсонського місцевого центру з надання БВПД за складанням апеляційної скарги та здійсненням представництва інтересів у суді. Херсонський місцевий центр 15.02.2019 призначив клієнтові адвоката Тетяну Тюпляєву, якій видав доручення №1693-Д.
Ознайомившись з матеріалами справи та дізнавшись про фактичні обставини інциденту, адвокат направила до суду апеляційну скаргу, в якій просила поновити строк на апеляційне оскарження та скасувати постанову Херсонського міського суду Херсонської області про притягнення громадянина О. до відповідальності за правопорушення згідно статті 184 КУпАП.
В апеляційній скарзі адвокат зазначила, що протокол про адміністративне правопорушення є неналежним та недопустимим доказом у справі, оскільки в ньому повинно бути зазначено, у чому полягало невиконання обов’язків клієнта щодо виховання сина, та яким чином його дії або бездіяльність призвели до ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання сина, у чому полягає суть вчинених ним протиправних дій, які утворюють склад адміністративного правопорушення за ч. 1ст. 184 КУпАП, яка форма його вини щодо таких дій; у матеріалах справи відсутні докази, які б вказували на наявність суб’єктивної сторони складу правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 184 КУпАПта не зазначено, які саме дії спричинили невиконання батьківських обов’язків з об’єктивної сторони; у матеріалах адміністративної справи Дніпровського відділення поліції не вказано, що діагноз «медикаментозне отруєння» лікарями КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» був поставлений під питанням і не був остаточним, а в подальшому не підтвердився, оскільки в шлунку дитини пігулок не виявлено.
Постановою Херсонського апеляційного суду по справі №766/783/19 від 18.03.2019 апеляційна скарга задоволена в повному обсязі, постанову судді Херсонського міського суду Херсонської області від 01 лютого 2019 року у справі про адміністративне правопорушення за ч.1ст.184 КУпАПвідносно громадянина О. скасовано, провадження у справі закрито у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 184 КУпАП.
З повним текстом постанови можна ознайомитися за посиланням.